معاونت پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌ها

معاونت پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیادمسکن به عنوان پشتیبانی کننده سایر معاونت‌های بنیاد در انجام وظایف ایفای نقش می نماید و همینطور مسئولیت ایجاد هماهنگی بین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان ها و دفتر مرکزی را نیز بر عهده دارد. دفاتر عملیاتی این معاونت عبارتند از :

 1. اداره ‌کل ذیحسابی​
 2. اداره‌‌کل امور مالی​
 3. اداره‌کل حقوقی و املاک​
 4. اداره‌کل اداری و پشتیبانی​
 5. دفتر برنامه ریزی و بودجه​
 6. دفتر امور هماهنگی ماشین آلات
 7. ​دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات
 8. دفتر آموزش و توسعه منابع انسانی
 9. ​دفتر مشارکت های مردمی و حساب 100 امام (ره)

دفاتر نه گانه این معاونت نقش تأثیرگذار و ویژه ای در پشتیبانی از فرآیندهای بازسازی مناطق سانحه دیده، عمران روستایی و تولید مسکن شهری و روستایی ایفا می نمایند. همچنین این حوزه وظیفه نظارت و هماهنگی بر واحدهای ذیل را دارد:

بیوگرافی و معارفه معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استانها

متولد اول مهرماه سال ۱۳۵۴ در شهر یاسوج‌ استان کهگیلویه و بویراحمد

دوران تحصیلی خود را تا مقطع کارشناسی ( رشته حسابداری) در یاسوج و کارشناسی ارشد ( مدیریت صنعتی) در نجف آباد اصفهان و در حال حاضر دانشجوی دکتری مدیریت می‌باشد. وی کار اجرایی خود را از سال ۸۰ به عنوان مدیر اجرایی شرکت نفیس دنا آغاز کرد.

در ادامه از طریق آزمون استخدامی جذب استانداری کهگیلویه و بویراحمد شد و تا سال ۹۵ در مسولیتهای زیر خدمت نموده اند:

 1. کارشناس ارشد برنامه ریزی ، آمار و فناوری اطلاعات فرمانداری بویراحمد
 2. معاون برنامه ریزی و عمرانی فرمانداری بویراحمد
 3. مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری
 4. معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار
 5. معاون برنامه ریزی استاندار
 6. مشاور استاندار در امور اقتصادی و سرمایه گذاری
 7. در طی این سالها همچنین تدریس در دانشگاه‌های یاسوج و استان فارس در دروس حسابداری، اقتصاد، حسابرسی، کنترل بودجه و … را داشته اند.
 8. از ابتدای سال ۹۶ به بنیاد مستضعفان مامور و به عنوان عضو هیات مدیره و معاون پشتیبانی و مدیرعامل شرکت‌های زیرمجموعه این نهاد ادامه خدمت نمودند.
 9. از سال ۹۸ به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مامور و به عنوان عضو هیات مدیره و معاون پشتیبانی و مدیرعامل شرکت های زیرمجموعه این نهاد مشغول خدمت بوده اند .
 10. ایشان در مهر ماه سال ۱۴۰۰ به عنوان معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استان‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی منصوب شده اند .

مراسم معارفه فرهاد باقر پور نجف آباد به عنوان معاون پشتیبانی و امور هماهنگی استانها:
سامانه های طراحی شده توسط حوزه پشتیبانی
اخبار حوزه پشتیبانی و امور هماهنگی استانها
Card Image
بنیاد مسکن کردستان 2411 واحد مسکن ملی را در دست ساخت دارد
1401/07/26

مدیرکل بنیاد مسکن کردستان گفت: سه هزار و 268 متقاضی طرح نهضت ملی مسکن در استان به بنیاد مسکن معرفی شده اند که برای دو هزار و 411 نفر آن‌ها زمین تأمین شده است. سعید رسولی اظهار کرد: در قانون جهش تولید، بنیاد مسکن به‌عنوان کارگزار طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای زیر100 هزار نفر جمعیت تعیین و کارهای خوبی در استان برای پیشبرد این طرح انجام شده است. وی با بیان اینکه تلاش می‌شود متقاضیانی که زمین برای آن‌ها تأمین شده بتوانند سال آینده در خانه‌های خود ساکن شوند، افزود: زمان تحویل این خانه‌ها بستگی به مشارکت خود مردم دارد. مدیرکل بنیاد مسکن کردستان با بیان اینکه از تعداد سه هزار و 268 نفر تنها برای 857 نفر هنوز زمین تأمین نشده است، اضافه کرد: کار تأمین زمین برای این تعداد در دست پیگیری است و تلاش می‌شود تا هرچه زودتر عملیات اجرایی این طرح‌ها نیز آغاز شود. رسولی افزود: طرح نهضت ملی مسکن در شهرهای قروه، دهگلان، دیواندره، کامیاران و بیجار اجرایی شده که واحدهای مسکونی در دست اقدام در این شهرها 35 تا 100 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و 33 واحد از این تعداد در قروه و دیواندره به بهره‌برداری رسیده و متقاضیان در آن ساکن شده‌اند. به گفته وی یکی از مشکلاتی که بر سر راه اجرای این طرح در قروه وجود داشت، مشکل زمین بود که اجرای طرح حدود سه سال درگیر آن بود و هفته قبل این مشکل مرتفع شد. مدیرکل بنیاد مسکن کردستان ادامه داد: این زمین برای 712 نفر از متقاضیان قروه اختصاص یافته و مراحل کلنگ‌زنی، تکفیک زمین و طراحی پروژه آن آغاز شد و متقاضایان به‌صورت قرعه کشی تعیین می‌شوند. رسولی یادآور شد: در سنندج هم 200 واحد نهضت ملی در دستور کار بنیاد مسکن قرار دارد که از طرح‌های پیشران در حوزه نهضت ملی مسکن است. وی پیشرفت فیزیکی این طرح در سنندج را 35 درصد اعلام و تأکید کرد: آمادگی لازم داریم تا طرح‌هایی را که زمین آن در شهرهای زیر 100 هزار و بالای این تعداد جمعیت، تأمین شده، اجرایی کنیم. بر اساس برنامه ابلاغی وزارت راه و شهرسازی و مطابق آخرین تغییرات، سهم استان کردستان در قالب طرح‌های اقدام ملی و نهضت ملی مسکن در مجموع 87 هزار و 239 واحد مسکونی است.

مشاهده خبر »
Card Image
اجرای طرح هادی در ۷۳۶ روستای استان اصفهان
1401/07/25

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان گفت: از مجموع ۹۳۵ روستای بالای ۲۰ خانوار استان اصفهان تاکنون دستکم طرح هادی در ۷۳۶ روستا از طریق ۸۰۰ پروژه اجرا شده و یا در دست اجراست. غلامحسین خانی مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان گفت: طرح هادی از جمله بهسازی محیط روستا‌ها یکی از اقدامات مهم و تاثیرگذار بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان در سطح روستا‌های استان است. او ادامه داد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان تاکنون عملیات نقشه برداری و تهیه طرح هادی را در یک هزار و ۵۰۵ روستا انجام داده است. مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اصفهان با اشاره به روستا‌های بالای ۲۰ خانوار دارای طرح هادی استان بر اساس سرشماری سال ۹۵ اظهار داشت: تهیه طرح هادی در ۹۱۹ روستا، تهیه طرح بازنگری در ۵۶۹ روستا و تهیه طرح بازنگری مجدد در ۱۱۴ روستا انجام شده است. او اضافه کرد: تمام روستا‌های بالای ۲۰ خانوار استان اصفهان با تامین اعتبارات استانی و ملی تا پایان سال ۹۹ دارای طرح هادی شدند و تاکنون برای حدود ۱۳۲ روستای زیر ۲۰ خانوار استان نیز طرح تعیین محدوده تهیه شده است. خانی بیان کرد:بازنگری طرح هادی در ۱۵۶ روستای استان سال گذشته انجام شد. او خاطرنشان کرد: طرح هادی بافت با ارزش نیز در ۶ روستای هنجن، کمجان، طره، یارند، برز و ابیانه اجرا شده و طرح بافت با ارزش روستای نشلج نیز در دست اجراست. استان افزون بر پنج میلیون نفری اصفهان دارای ۱۱۰ شهر و یک هزار و ۹۳۴ روستا و آبادی با جمعیت نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر است.

مشاهده خبر »
Card Image
بنیاد مسکن سالانه ۴۰۰ هزار واحد در قالب طرح ملی مسکن احداث می کند
1401/07/25

نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: بنیاد مسکن در طرح ملی مسکن، با فراهم بودن شرایط متعهد شده تا سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی در کشور احداث کند. حجت الاسلام حسین روحانی‌نژاد در حاشیه بازدید از پروژه ۹۶ واحدی طرح نهضت ملی مسکن در گنبدکاووس اظهارکرد: بنیاد مسکن در طرح ملی مسکن، با فراهم بودن شرایط متعهد شده تا سالانه ۴۰۰ هزار واحد مسکونی احداث کند. نماینده ولی‌فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی افزود: از این میزان، ۲۰۰ هزار واحد در مناطق روستایی و ۲۰۰ هزار واحد در مناطق شهری ساخته خواهد شد. وی تأکید کرد: در صورت تامین زمین مورد نیاز، بنیاد مسکن در کوتاه‌ترین زمان و با رعایت کامل اصول فنی نسبت به ساخت مسکن اقدام می‌کند. روحانی نژاد ادامه داد: هم اکنون ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن در مناطق شهری درحال انجام بوده و تا پایان سال بخشی از آن به بهره‌برداری خواهد رسید. گفتنی است پروژه ۹۶ واحدی گنبدکاووس که در قالب نهضت ملی مسکن از سال قبل شروع شده اکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تا پایان سال حداقل ۵۰ درصد آن به متقاضیان تحویل داده می‎‌شود.

مشاهده خبر »
Card Image
مازندران در حوزه اجرای طرح هادی روستایی عقب است
1401/07/24

مدیرکل بنیاد مسکن مازندران شاخص اجرای طرح هادی روستایی در استان را ۴۶ درصد ذکر کرد و گفت: دچار عقب ماندگی در این بخش هستیم.علی آسمانی مقدم با اشاره به عقب ماندگی در زمینه اجرای طرح هادی در استان گفت: شاخص اجرای طرح هادی در استان ۴۶ درصد ولی در کشور ۵۵ درصد بوده که نسبت به میانگین کشوری دچار عقب ماندگی هستیم. وی با اشاره به عوامل متعدد برای اجرای طرح‌های هادی گفت: یکی از اصلی ترین مسائل این است که کمیته برنامه ریزی شهرستان‌ها باید به روستاها توجه بیشتری داشته باشند زیرا عملیات طرح هادی بستگی به اعتبارات تخصیصی است از این رو کمیته‌های برنامه ریزی شهرستان‌ها به این مسئله توجه داشته باشند تا بخشی از عقب ماندگی‌ها جبران شود. وی با بیان اینکه در سال جاری توجه بیشتری به اجرای طرح‌های هادی در روستاهای استان شده است، گفت: در سایر استان‌ها در قالب ماده ۴ بنیاد مسکن در روستاها زمین تملک می‌کند و آن را به افراد واجد شرایط واگذار می‌کند و از محل عوائد اراضی می‌توان برای توسعه روستایی هزینه کرد. آسمانی مقدم یادآور شد: ۶۰ تا ۷۰ درصد اعتبارات ماده ۴ به روستاها برمی گردد ولی متأسفانه تاکنون از محل عوائد فروش اراضی در روستاها بی نصیب مانده است. مدیرکل بنیاد مسکن مازندران تصریح کرد: تنها استانی که ماده ۴ ساماندهی مسکن روستایی در آن اجرا نشد، مازندران به شمار می‌رود و لازم است در این زمینه تدبیر و حمایت‌های لازم صورت گیرد.

مشاهده خبر »
Card Image
توزیع مصالح ساختمانی برای بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی آغاز شد
1401/07/24

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی با اشاره به تسریع در عملیات آواربرداری مناطق زلزله‌زده خوی گفت: توزیع مصالح ساختمانی از جمله سیمان برای بازسازی واحدهای مسکونی نیز آغاز شده است. جعفر برزگر اظهار کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با بسیج اکیپ‌ها و استفاده از ظرفیت دستگاه‌های خدمات رسان، عملیات آواربرداری را در چهار روستا به اتمام رسانده و ساخت و ساز در روستاهای خنجرخان، مرتضی‌قلی‌کندی، اسماعیل‌کندی و بایرام‌کندی آغاز شد. وی اظهار کرد: تاکنون ۳۵۶ واحد زلزله زده در روستاهای مختلف این شهرستان آواربرداری شده و این روند بدون وقفه ادامه دارد. برزگر ادامه داد: با توجه به اینکه بیشترین تعداد واحدهای احداثی را در شهر دیزج دیز و روستای سید تاج الدین داریم، عملیات آواربرداری با حضور اکیپ ماشین آلات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با سرعت در این ۲ منطقه در حال اجرا است. وی با بیان اینکه در شهر دیزج دیز عملیات آواربرداری ۶۷ واحد مسکونی به اتمام رسیده است، اضافه کرد: تلاش داریم عملیات آواربرداری در مناطق زلزله زده خوی را در سریع‌ترین زمان به اتمام برسانیم.

مشاهده خبر »
Card Image
ششمین دوره جایزه ملی تعالی با حضور 199 شرکت برگزار شد
1401/07/24

ششمین دوره جایز ملی تعالی و پیشرفت با همکاری مجموعه ای از شرکت ها توسط مرکز ملی تعالی و پیشرفت برگزار شد. در ابتدای این همایش دکتر مخبر معاون اول رئیس جمهور با مهم دانستن جوایز تعالی در ارایه تصویری روشن از فعالیت شرکت ها از زحمات بی شائبه دکتر ایروانی به عنوان رئیس شورای سیاستگذاری جایزه تشکر و قدردانی نمود. در ادامه دکتر ایروانی رئیس شورای سیاستگذاری جایزه ملی تعالی و پیشرفت با بیان اینکه در سیاست های کلی برنامه هستیم، و اینکه هدف محوری پیشرفت توأم با عدالت است، بهره وری را به عنوان راهبرد اصلی کشور مطرح کرد. عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: سیاست های کلی برنامه هفتم را دربرگیرنده اهداف، اقدامات، الزامات و اولویت های راهبردی هستند و نهادهای انقلاب اسلامی هر چند سهم اندکی از اقتصاد را دارند و تنها 2/9 درصد از تولید ناخالص ملی را شامل می شوند، نقش پیشرو و الگو را ایفا می کنند. وی در ادامه اظهار داشت: نهادها با برنامه ریزی هم راستا با سیاست های کلی برنامه هفتم می توانند جهت گیری اقدامات خود را در همین راستا تنظیم نمایند. رئیس شورای سیاستگذاری جایزه ملی تعالی و پیشرفت با بیان اینکه جوایز تعالی و ساز و کارهای تعالی این امکان را فراهم می کنند که کیفیت نظامات اداره بنگاه ها در جهت اهداف راهبردی تنظیم شود افزود: سال آینده هفتمین دوره جایزه ملی تعالی و پیشرفت با هدف ارتقاء فرهنگ تعالی و توانمندسازی بنگاه ها در امر بهره وری برگزار خواهد شد.

مشاهده خبر »
Card Image
آغاز ساخت و ساز در روستاهای زلزله‌زده خوی
1401/07/24

مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی گفت: عملیات ساخت و ساز مساکن زلزله زده روستایی در خوی آغاز شد. جعفر برزگر مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی با اشاره به سرعت یافتن عملیات آواربرداری در مناطق زلزله زده خوی گفت: بنیاد مسکن استان با بسیج اکیپ‌ها و استفاده از ظرفیت دستگاه‌های خدمات رسان، عملیات آواربرداری را در چهار روستای مرتضی قلی کندی، اسماعیل کندی، خنجرخان و بایرام کندی به اتمام رسانده و عملیات ساخت و ساز مساکن زلزله زده را آغاز کرده است. وی اظهار کرد: تاکنون ۳۰۰ واحد زلزله زده در روستا‌های مختلف این شهرستان آواربرداری شده و این روند بدون وقفه ادامه دارد. برزگر ادامه داد: با توجه به اینکه بیشترین تعداد واحد‌های احداثی را در شهر دیزج دیز و روستای سید تاج الدین داریم، عملیات آواربرداری با حضور اکیپ ماشین آلات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با سرعت در این ۲ منطقه در حال اجرا است. مدیرکل بنیاد مسکن آذربایجان غربی با بیان اینکه در شهر دیزج دیز عملیات آواربرداری ۶۶ واحد مسکونی به اتمام رسیده است، اضافه کرد: تلاش داریم عملیات آواربرداری در مناطق زلزله زده خوی را تا ۲ هفته آینده به اتمام برسانیم. برزگر همچنین از استقرار اکیپ‌های صدور پروانه ساختمانی برای دسترسی سریع مردم مناطق روستایی زلزله زده در ۲ روستای خنجرخان و سید تاج الدین خبر داد و گفت: بنیاد مسکن آذربایجان غربی تا اتمام کار بازسازی آخرین واحد مسکونی در کنار مردم خواهد بود. تیم های ارزیابی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در ارزیابی اولیه واحد‌های مسکونی در شعاع ۲۰ کیلومتری کانون اصلی زلزله شهرستان خوی، به مدت یک هفته، با حضور در ۵۴ روستا و ۲ شهر خوی و دیزج دیز، پنج هزارو ۵۰۰ واحد مسکونی را ارزیابی کردند.

مشاهده خبر »
Card Image
بازسازی ۴۰۰ مسکن زلزله زدگان جاجرم و گرمه
1401/07/19

مدیرکل بنیاد مسکن خراسان‌شمالی گفت: از زمان زلزله اردیبهشت ۱۴۰۰ تاکنون، ۴۰۰ واحد مسکن زلزله زدگان جاجرم و گرمه تکمیل شده است. هادی زارعی، مدیرکل بنیاد مسکن استان اظهار کرد: پس از زلزله اردیبهشت ماه سال گذشته در شهرستان‌های جاجرم و گرمه، عملیات ساخت ۷۴۰ واحد مسکونی آغاز شد که تاکنون ۴۰۰ واحد تکمیل شده و برای تکمیل بیش از ۳۰۰ واحد دیگر، مردم این روستا‌ها نیاز به تسهیلات بانکی دارند.

مشاهده خبر »