بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال جهش تولید با مشارکت مردم

رئیس بنیاد مسکن شهرستان‌های شهریار, بهارستان و رباط‌کریم خبر داد: صدور 23 هزار سند مالکیت مسکونی در غرب استان تهران

تاریخ ارسال : 1402/11/16

رئیس بنیاد مسکن شهرستان‌های شهریار, بهارستان و رباط‌کریم خبر داد: صدور 23 هزار سند مالکیت مسکونی در غرب استان تهران

رئیس بنیاد مسکن شهرستان‌های شهریار, بهارستان و رباط‌کریم با اشاره به صدور بیش از 23 هزار سند مالکیت در روستا‌ها گفت: صدور سند مالکیت ذیل قانون ساماندهی و حمایت تولید و عرضه مسکن با حداقل هزینه توسط بنیاد مسکن انجام می‌شود.

 نصرالله امینی با بیان اینکه بنیاد مسکن انقلاب اولین نهاد انقلاب در راستای محرومیت‌زدایی و ساخت مسکن به دستور امام راحل تأسیس شد، اظهار داشت: بنیاد مسکن در روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر فعالیت گسترده‌ای دارد.

وی با بیان اینکه در سال جاری ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ۱۷۱ متقاضی تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن پرداخت شده است، افزود: این وام‌ها ۳۵۰ میلیون تومان با سود ۵ درصد و باز پرداخت ۲۰ سال است که به متقاضیان پرداخت شده است.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان‌های شهریار، رباط‌کریم و بهارستان با اشاره به صدور بیش از ۲۳ هزار سند مالکیت در روستا‌ها تصریح کرد: صدور سند مالکیت ذیل قانون ساماندهی و حمایت تولید و عرضه مسکن در روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر با حداقل هزینه بدون مراجعه به اداره ثبت‌اسناد توسط بنیاد مسکن انجام می‌شود.

امینی به تفکیک بیش از ۱۰ هزار قطعه زمین در شهر‌های فردوسیه، وحیدیه و شاهدشهر شهریار اشاره کرد و گفت: به خانواده‌های دو معلول به بالا ۱۵۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض در سه شهرستان شهریار، بهارستان و رباط‌کریم پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه ۲۵۰۰ مترمربع زمین برای ساخت مسکن محرومین در شاهد شهر در نظر گرفته شده است، گفت: بیش از یک هکتار زمین در روستای اورین با جمعیت بیش از ۳۰ هزار نفر برای ساخت مسکن محرومین طبق توافق با مالکین در بازنگری طرح هادی روستا اخذ شده است.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان‌های شهریار، بهارستان و رباط‌کریم با بیان اینکه در اراضی روستای رزکان فقط ۷۰۰ مترمربع برای ساخت مسکن محرومین واگذار شده است، تصریح کرد: بنیاد مسکن در بهسازی معابر روستا‌های غرب استان تهران، رتبه اول دریافت قیر را به خود اختصاص داده است که در سال جاری ۶۰ درصد قیر استان تهران جذب سه شهرستان شهریار، بهارستان و رباط‌کریم شده است.

امینی به آسفالت تمامی معابر روستا‌های داخل محدوده طرح هادی اشاره کرد و افزود: طرح هادی تمامی روستا‌های بهارستان، شهریار و رباط‌کریم بازنگری و یا در مرحله تأیید و بررسی طرح قرار دارند.

وی به فقر سرانه‌های عمومی در روستا‌ها اشاره کرد و ابراز داشت: ۱۶۰ هزار مترمربع از معابر روستا‌ها و شهر‌های زیر ۲۵ هزار نفر در شهرستان‌های شهریار، بهارستان و رباط‌کریم با حواله قیر آسفالت شده است.

رئیس بنیاد مسکن شهرستان‌های شهریار، بهارستان و رباط‌کریم در پایان با بیان اینکه از اعتبارات تملک دارایی، ملی و تبصره‌های مختلف بهسازی و نوسازی معابر روستایی استفاده می‌شود، خاطرنشان کرد: ۱۲ واحد مسکونی در سه شهرستان برای مسکن محرومین ساخته و تحویل داده شده است.

موضوع خبر :
  • رئیس
  • بنیاد
  • مسکن
  • شهرستان‌های
  • شهریار
  • بهارستان
  • رباط‌کریم
اشخاص :
  • مدیر بنیاد مسکن شهرستان
حوزه متولی :
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد رئیس بنیاد مسکن شهرستان‌های شهریار, بهارستان و رباط‌کریم خبر داد: صدور 23 هزار سند مالکیت مسکونی در غرب استان تهران چیست؟

سوال: