بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال جهش تولید با مشارکت مردم

ثبت‌نام 30 هزار نفر بوشهری در طرح نهضت ملی مسکن

تاریخ ارسال : 1402/11/03

ثبت‌نام 30 هزار نفر بوشهری در طرح نهضت ملی مسکن

معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر از ثبت‌نام 30 هزار نفر در طرح نهضت ملی مسکن خبر داد و گفت: به متقاضیان تسهیلات 550 و 350 میلیون تومانی پرداخت می‌شود.

سیداصغر صالحی با بیان این‌که تا کنون در طرح نهضت ملی مسکن در استان بوشهر برای ۳ هزار و ۸۰۰ نفر تخصیص طرح انجام شده، افزود: این‌ها افرادی هستند که ۴۰ میلیون تومان آورده اولیه را پرداخت کرده‌اند و از این شمار برای ۲ هزار و ۴۰۰ نفر انعقاد قرارداد بانکی انجام شده، برای ۲ هزار و ۴۰۰ نفر پروانه ساختمانی گرفته شده و ۲ هزار و ۱۵۶ مورد نیز اجرای فونداسیون بوده است.

وی ادامه داد: هزار و ۲۰۰ مورد اجرای اسکلت و سقف انجام شده و در مراحل پایانی صفرکاری و نازک کاری است، ۴۴۰ واحد در مرحله صفرکاری، ۲ هزار و ۲۳۶ مورد در مرحله نازک کاری و ۱۸۴ مورد در مرحله پایان کار است.

معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با اشاره به این‌که در ماه‌های اخیر در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، واگذاری زمین انفرادی در شهر‌های مختلف استان انجام شده است، اضافه کرد: یک طرح بنیاد ساخت (که بنیاد مسکن صفرتا صد ساخت را انجام و کلید را به متقاضی تحویل می‌دهد) و دیگری واگذاری زمین به متقاضیان در قالب گروه‌های ساخت انفرادی و گروه‌های ۲ تا ۳ نفره است.

وی گفت: در دو ماه گذشته برای متقاضیان نهضت ملی مسکن در شهر‌های مختلف از طرف اداره کل راه و شهرسازی هزار و ۶۰۰ قطعه زمین تامین و تحویل شده که در مراحل ابتدایی کار هستند.

صالحی اظهار کرد: این متقاضیان باید برای دریافت نقشه‌های نظام مهندسی و تاییدیه‌های لازم اقدام و پروانه ساختمانی را از شهرداری‌ها دریافت و با بانک‌های انعقاد قرارداد کنند.

صالحی با اشاره به این‌که تسهیلات ساخت مسکن ۵۵۰ میلیون تومانی است و میزان آن در طرح انفرادی و بنیاد ساخت تفاوتی ندارد، گفت: تنها یک تفاوت در برخی شهر‌های استان وجود دارد که متقاضیان می‌توانند به‌جای استفاده از تسهیلات ۵۵۰ میلیون تومانی از تسهیلات ویژه ۳۵۰ میلیون تومانی با کارمزد ۵ درصد مصوب شده دولت استفاده کنند.

به گفته وی آورده برای ساخت مسکن انفرادی‌ساز یا واگذاری گروهی از سوی خود فرد تامین شده و خودمتقاضی ساخت مسکن را بر عهده دارد، اما در طرح بنیادساخت آورده متناسب با شرایط بازار است.

معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر عنوان کرد: در زمان حاضر در طرح نهضت ملی مسکن هر متر مربع ۱۰ میلیون تومان محاسبه می‌شود.

منبع خبر:
  • خبرگزاری صداوسیما
موضوع خبر :
  • ثبت‌نام
  • 30
  • هزار
  • نفر
  • بوشهری
  • طرح
  • نهضت
اشخاص :
  • معاون مسکن شهری بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت مسکن و عمران شهری
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد ثبت‌نام 30 هزار نفر بوشهری در طرح نهضت ملی مسکن چیست؟

سوال: