بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
یک روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

شاخص مقام سازی مسکن روستایی سیستان و بلوچستان به 48 درصد رسید

تاریخ ارسال : 1402/11/01

شاخص مقام سازی مسکن روستایی سیستان و بلوچستان به 48 درصد رسید

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: شاخص مقام سازی مسکن روستایی این استان در دولت سیزدهم با چهار درصد رشد به میانگین 48 درصد رسید.

مصطفی بیک مداح افزود: در سیستان و بلوچستان ۲۱ هزار واحد در حوزه مسکن روستایی در حال ساخت است که تا پایان سالجاری ۱۱ هزار واحد آن به بهره برداری می رسد.

وی افزود: تاکنون از مجموع ۲۷۱ هزار واحد مسکونی روستایی در سیستان و بلوچستان بیش از ۱۳۰ هزار واحد بازسازی و مقاوم سازی شده و هدف بلند مدت ما این است که در سال ۱۴۱۰ هیچ واحد غیرمقاومی در سطح استان وجود نداشته باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: در دولت سیزدهم شاخص بهره مندی روستاهای استان از اجرای طرح هادی روستایی با سه درصد رشد به ۲۱ درصد رسیده است.

وی ادامه داد: سیستان و بلوچستان سه هزار و ۴۴۲ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد که در ۷۵۰ روستا اجرای طرح هادی انجام که بیش از ۱۳۰ روستا از این تعداد در دولت سیزدهم اجرای طرح هادی انجام شده است.

بیک مداح افزود: در تهیه و بازنگری طرح هادی روستایی در دولت سیزدهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان به رشد پنج درصدی دست یافته به گونه‌ای که ۹۹ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از تهیه طرح هادی روستایی بهره‌مند هستند.

وی تصریح کرد: رشد ۱۰ برابری اجرای آسفالت در سیستان و بلوچستان نشان از جدیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در افزایش بهره‌مندی از اجرای طرح هادی روستایی در سطح منطقه دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان افزود: دیگر طرح شاخص که در سطح استان به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرا شده ساماندهی محلات و حاشیه شهرهاست که از جمله آن می توان به زابل با اجرای آسفالت ۶ محله به متراژ ۲۰۰ هزار متر مربع ، چابهار اجرای آسفالت در حاشیه شهر به میزان ۱۴۲ هزار متر مربع و ساخت سه پارک محله ای، ایرانشهر ساماندهی و آسفالت محلات و زاهدان ساماندهی محلات، اجرای سه زمین چمن، ۱۶ هزار متر مربع آسفالت اشاره کرد.

وی ادامه داد: در موضوع طرح نهضت ملی مسکن بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با رشد چند برابری شاهد تعریف و اجرای بیش از هفت هزار واحد در سطح شهرهای استان است.

بیک مداح گفت: برخی طرح هایی که در دولت سیزدهم به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرا شده خدمات جدیدی بوده و برای اولین بار در استان در حال اجراست که مهمترین آن ایمن سازی ۷۵ هوتک در ۴۴ روستا و مبارزه با فرسایش خاکی (گرگروک) در جنوب استان است.

وی بیان کرد: تاسیس پنج دفتر نمایندگی در شهرهای هیرمند، قصرقند، دشتیاری، سرباز و لاشار در دولت سیزدهم انجام گرفت تا خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با سهولت بیشتری در دسترس ساکنان این مناطق قرار گیرد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان افزود : دیگر پروژه شاخص تهیه طرح منظومه های روستایی شهرستان تفتان بوده که با ایجاد ۸۰ صندوق خرد روستایی با قوت در حال پیگیری است

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایرنا
موضوع خبر :
  • شاخص
  • مقام
  • سازی
  • مسکن
  • روستایی
  • سیستان
  • بلوچستان
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد شاخص مقام سازی مسکن روستایی سیستان و بلوچستان به 48 درصد رسید چیست؟

سوال: