بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
5 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

رشد 48 درصدی شاخص مقاوم سازی مسکن روستایی سیستان و بلوچستان در دولت سیزدهم

تاریخ ارسال : 1402/10/27

رشد 48 درصدی شاخص مقاوم سازی مسکن روستایی سیستان و بلوچستان در دولت سیزدهم

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان گفت: در حوزه مسکن روستایی در دولت سیزدهم با ۴ درصد رشد بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به میانگین ۴۸ درصد در شاخص مقاوم سازی مسکن روستایی استان دست یافته است.

مصطفی بیک مداح، افزود: در سیستان و بلوچستان ۲۱ هزار واحد در حوزه مسکن روستایی در حال ساخت است که تا پایان سال جاری  ۱۱ هزار واحد آن به بهره برداری می رسد .

وی افزود: تاکنون از مجموع ۲۷۱ هزار واحد مسکونی روستایی در استان ، بیش از ۱۳۰ هزار واحد بازسازی و مقاوم سازی شده است و هدف بلند مدت ما این است که در سال ۱۴۱۰ هیچ واحد غیرمقاومی در سطح استان وجود نداشته باشد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: در دولت سیزدهم شاخص بهره مندی روستاهای استان از اجرای طرح هادی روستایی با ۳ درصد رشد به ۲۱ درصد رسیده است.

بیک مداح گفت: سیستان و بلوچستان ۳ هزار و ۴۴۲ روستای بالای ۲۰ خانوار دارد که در ۷۵۰ روستا اجرای طرح هادی انجام گرفته است که بیش از ۱۳۰ روستا از این تعداد در دولت سیزدهم اجرای طرح هادی انجام شده است.

وی افزود: در تهیه و بازنگری طرح هادی روستایی در دولت سیزدهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان به رشد ۵ درصدی دست یافته است به گونه ای که ۹۹ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان از تهیه طرح هادی روستایی بهره مند هستند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: رشد ۱۰ برابری اجرای آسفالت در استان نشان از جدیت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در افزایش بهره مندی از اجرای طرح هادی روستایی در سطح استان دارد.

بیک مداح افزود: دیگر طرح شاخص که در سطح استان به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرا شده ، ساماندهی محلات و حاشیه شهرها است که از جمله آن می توان به زابل با اجرای آسفالت ۶ محله به متراژ ۲۰۰ هزار متر مربع، چابهار اجرای آسفالت در حاشیه شهر به میزان ۱۴۲ هزار متر مربع و احداث ۳ پارک  محله ای، ایرانشهر ساماندهی و آسفالت محلات و زاهدان ساماندهی محلات ، اجرای ۳ زمین چمن ، ۱۶ هزار متر مربع آسفالت اشاره داشت.

وی ادامه داد: در موضوع طرح نهضت ملی مسکن،  بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیستان و بلوچستان با رشد چند برابری، شاهد تعریف و اجرای بیش از ۷ هزار واحد در سطح شهرهای استان است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گفت: برخی طرح هایی که در دولت سیزدهم به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اجرا شده است خدمات جدیدی  بوده است و برای اولین بار در استان در حال اجراست که مهمترین آن ایمن سازی ۷۵ هوتک در ۴۴ روستا و مبارزه با فرسایش خاکی (گرگروک) در جنوب استان است .

بیک مداح گفت: تاسیس ۵ دفتر نمایندگی در شهر های هیرمند، قصرقند ، دشتیاری و سرباز  و لاشار در دولت سیزدهم انجام گرفت تا خدمات بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با سهولت بیشتری در دسترس ساکنان این مناطق قرار گیرد.

وی افزود: دیگر پروژه شاخص تهیه طرح منظومه های روستایی شهرستان تفتان است که با ایجاد ۸۰ صندوق خرد روستایی با قوت در حال پیگیری است.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایسنا
موضوع خبر :
  • رشد
  • 48
  • درصدی
  • شاخص
  • مقاوم
  • سازی
  • مسکن
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد رشد 48 درصدی شاخص مقاوم سازی مسکن روستایی سیستان و بلوچستان در دولت سیزدهم چیست؟

سوال: