بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال جهش تولید با مشارکت مردم

معرفی 92 درصد از متقاضیان دریافت تسهیلات مقاوم سازی روستایی به بانک‌های عامل

تاریخ ارسال : 1402/10/13

معرفی 92 درصد از متقاضیان دریافت تسهیلات مقاوم سازی روستایی به بانک‌های عامل

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی از معرفی 92 درصد از متقاضیان دریافت تسهیلات مقاوم سازی روستایی به بانک‌های عامل خبر داد.

عسگری با اشاره به اینکه عمده فعالیت بنیاد مسکن در ۳ حوزه عمران روستایی،حوزه مسکن و عمران شهری است، اظهار کرد: در حوزه مسکن روستایی بنیاد مسکن استان احداث مسکن در روستاها و بازسازی  و بازافرینی مناطق زیر ۲۵ هزار نفر مناطق را در دستور کار دارد.

وی افزود: در خصوص مسکن شهری ساخت مسکن در شهرهای زیر 100 نفر با راه و شهرسازی است و در استان مرکزی به جز شهرهای اراک و ساوه و شهر امیرکبیر و مهاجران بقیه شهرها با بنیاد مسکن است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی با اشاره به بازسازی و بهسازی روستایی بیان کرد: بعد از زلزله بم بازسازی مناطق روستایی با جدیت  در کشور پیگیری شده است، تاکنون  ۱۸۰۰ هزار واحد در کشور مقاوم سازی شده است، در استان مرکزی بر اساس سرشماری از تعداد ۱۰۲ هزار واحد تعداد ۵۹ هزار واحد مقاوم سازی صورت گرفته است.

وی افزود: امروز ۹۲درصد واحدها به بانک‌های عامل معرفی و انعقاد قرارداد شده است، از تسهیلات مقاوم سازی ۱۴۰۱ که در سال جاری هم فعال بوده ۹۲ درصد معرفی شدند.

عسگری سهمیه کل استان را ۸ هزار واحد اعلام کرد و افزود: 4 هزار و ۵۰۰ واحد در بحث مقاوم سازی و ۳ هزار و ۵۰۰ واحد در بحث نهضت ملی است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان مرکزی در خصوص سقف تسهیلات اظهار کرد: سقف تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومان و دوران مشارکت ۲۰ ساله است، متقاضیانی که تسهیلات ۱۰۰ یا ۲۰۰ میلیونی دریافت کردند و ۳۶ ماه به اتمام نرسیده باشد و فروش اقساطی انجام نداده باشند تسهیلات متمم شامل حالشان نمی‌شود، افرادی که تا مرحله دیوار چینی پیش رفته باشند تسهیلات مجدد دریافت می‌کنند.

وی گفت: در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر این تسهیلات فعال و آماده ارائه خدمت به مردم است. 
وی از ارائه خدمات در بافت‌های ناکارآمد  خبر داد و بیان کرد:‌ بنیاد مسکن در ابنیه ها وارد شده است، ارائه تسهیلات در بافت‌هایی که مشکل ندارند بلا مانع است، سهمیه امسال ۳۰۰ واحد پیش بینی کردیم و درون استانی محدودیتی را قرار ندادیم. 

مدیرکل بنیاد مسکن بیان کرد: از ۵۵ واحدی که در آهنگران آسیب دیده بود کل واحدها ترمیم و احداث شد به جز چند واحد که خواست خود متقاضی را می طلبد.

عسگری در خصوص طرح نهضت ملی مسکن افزود: به منظور تامین کسری زمین به متقاضیان که ثبت نام کردند به جای اینکه آپارتمان بگیرند از یک قطعه زمین ویلایی استفاده کنند شناسایی آنها الزاماتی داشته است، در ۴ روستا تصویبات نهایی انجام و مصوبات را اخذ کرده است، الان شروع کار آماده سازی است و برای شروع کار شهرستان را انتخاب و کلنگ را می‌زنیم.

منبع خبر:
  • خبرگزاری فارس
موضوع خبر :
  • معرفی
  • 92
  • درصد
  • متقاضیان
  • دریافت
  • تسهیلات
  • مقاوم
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت مسکن و عمران شهری
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (2)

نظر شما در مورد معرفی 92 درصد از متقاضیان دریافت تسهیلات مقاوم سازی روستایی به بانک‌های عامل چیست؟

سوال: