بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
4 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

طرح هادی در 270 روستایی کردستان اجرایی شده است

تاریخ ارسال : 1402/10/12

طرح هادی در 270 روستایی کردستان اجرایی شده است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان گفت: طرح هادی در 270 روستایی کردستان اجرایی شده است.

سعید رسولی اظهار کرد: در بحث عمران روستایی از ابتدای اجرای طرح هادی روستایی که از مطالبات به حق و اولویت‌دار مردم روستاهای استان است، در سال‌های اخیر در ۵۶۴ روستای استان طرح هادی در سه فاز اجرای شده است.

رسولی عنوان کرد: در یک سال اخیر هم یک جهش در حوزه طرح هادی اتفاق افتاد و رتبه برتر در جذب قیر رایگان دولتی را کسب کردیم.

تعریف ۱۲۰ پروژه اجرای طرح هادی در کردستان

وی با بیان اینکه در ۲۷۰ روستای استان اجرای طرح هادی انجام شده است، بیان کرد: با همکاری استانداری و فرمانداری‌ها ۱۲۰پ روژه اجرای طرح هادی را تعریف کردیم و عملیات جدول گذاری و زیرسازی توسط بخش‌داری و دهیاری‌های تابعه اتفاق افتاد همچنین عملیات اجرای آسفالت توسط بنیاد مسکن هم انجام شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان خاطرنشان کرد: همچنین در ۱۵۰ روستا هم اجرای جدول‌گذاری و سنگ‌فرش در استان را داشتیم که جمعاً در ۲۷۰ روستا طرح‌های هادی روستایی در فازهای مختلف انجام شد.

رسولی عنوان کرد: انجام این پروژه‌ها اقدامی بی‌سابقه در سال‌های اخیر بوده و امیدواریم برای سال‌های آتی هم شاخص آن‌را ارتقا دهیم.

اجرای بازنگری طرح هادی در کردستان

وی گفت: در بحث مطالعات و بازنگری طرح هادی روستایی قبلاً بنا بود روستاهایی که ۱۰ سال از افق طرح هادی آنها گذشته را بازنگری کنیم و در حال حاضر نیز فراخور نیاز روستا بازنگری طرح هادی انجام می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان کردستان افزود: هر ساله در ۱۰ درصد از روستاهایی که مطالعه طرح هادی انجام شده، بازنگری انجام می‌دهیم ولی امسال این بازنگری بیشتر از ۱۰ درصد بوده و از ۱۳۱۵ روستای بالای ۲۰ خانوار بیشتر از ۱۰ درصد یعنی ۱۵۰ روستا را بازنگری اجرای طرح هادی انجام داده‌ایم.

رسولی با اشاره به اینکه خواست و اولویت مردم روستاها همواره توجه به اجرای طرح‌های هادی است، گفت: در ۲۲ بهمن امسال نیز در همه شهرهای استان، افتتاح طرح هادی خواهیم داشت و اسناد مالکیت روستایی هم واگذار خواهد شد.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایسنا
موضوع خبر :
  • طرح
  • هادی
  • 270
  • روستایی کردستان
  • اجرایی شده
  • است
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد طرح هادی در 270 روستایی کردستان اجرایی شده است چیست؟

سوال: