بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید

مقاوم سازی 72 درصد از واحدهای مسکونی روستایی قزوین

تاریخ ارسال : 1402/10/10

مقاوم سازی 72 درصد از واحدهای مسکونی روستایی قزوین

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی قزوین با اشاره به مقاوم سازی 72 درصد از واحدهای روستایی این استان, گفت: 67 هزار و 500 واحد مسکونی در روستاهای استان قزوین بهسازی و مقاوم سازی شده است

فرهاد سبحانی با اشاره به سالگرد وقوع زلزله مهیب بم، اظهار کرد: وضعیت بهسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی در استان به طور نسبی رضایت بخش است و تنها در برخی مناطق به دلیل عدم استقبال مردم از تسهیلات ارایه شده بانکی، آمارها پایین تر از حد انتظار می باشد.

به گفته وی، ۳۹ هزار واحد مسکونی روستایی استان از محل اعتبارات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی از سال ۸۴ تاکنون مورد مقاوم سازی قرار گرفته‌ و انجام این کار نیز با نظارت عالی این نهاد و مجموعه نظام فنی روستایی به لحاظ رعایت مقررات ملی ساختمان و استانداردهای ساخت و ساز مورد کنترل قرار گرفته است.

وی، سهمیه ابلاغی بهسازی مسکن روستایی استان قزوین را در سال گذشته چهار هزار واحد اعلام کرد و یادآور شد: تاکنون سه هزار و ۵۵۰ متقاضی موفق به عقد قرارداد با بانک های عامل در این رابطه شده اند و ۲ هزار و ۳۲۶ واحد مسکن روستایی نیز تاکنون ساخته شده است.

سبحانی با اشاره به اینکه در سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰ در مجموع ۲ هزار واحد مسکونی برای محرومان استان از محل اعتبارات محرومیت‌زدایی احداث شده، افزود: در راستای اجرای ماده ۴ قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن برای ۹۰ روستا جهت احداث مسکن روستایی نیز از سوی بنیاد مسکن استان تامین زمین صورت گرفته است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به تصویب دولت سیزدهم، تسهیلات بانکی مقاوم سازی مسکن روستایی به زودی افزایش خواهد یافت که پس از طی مراحل اداری، از سوی متقاضیان قابل دریافت خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: تسهیلات ارایه شده برای مقاوم سازی مسکن روستایی در حال حاضر ۲ میلیارد ریال است که در صورت ابلاغ نهایی به بانک های عامل، این میزان به سه میلیارد و ۵۰۰ هزار ریال افزایش پیدا می کند.

تاکنون از محل اعتبارات بازسازی مناطق سانحه دیده استان قزوین، بنیاد مسکن ۲۲ هزار واحد مسکونی را با ۲ هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال اعتبار مورد بازسازی قرار داده و در عین حال نیز در سه استان آذربایجان شرقی، کرمانشاه و گیلان هفت هزار و ۷۱۳ واحد مسکونی را احداث و ۱۵ هزار و ۳۵۰ واحد مسکونی را هم مورد تعمیر و مرمت قرار داده است.

استان قزوین دارای ۸۴۵ روستای دارای سکنه است.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایرنا
موضوع خبر :
  • مقاوم
  • سازی
  • 72
  • درصد
  • واحدهای
  • مسکونی
  • روستایی
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد مقاوم سازی 72 درصد از واحدهای مسکونی روستایی قزوین چیست؟

سوال: