بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید

ساخت واحدهای نهضت ملی بنیاد مسکن در کرمانشاه به 10 هزار و 840 واحد رسید

تاریخ ارسال : 1402/10/10

ساخت واحدهای نهضت ملی بنیاد مسکن در کرمانشاه به 10 هزار و 840 واحد رسید

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه گفت: ساخت 10 هزار و 840 واحد شهری در قالب نهضت ملی مسکن با پیشرفت فیزیکی مختلف در حال پیگیری است.

شمس‌اله خدادادی، مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه ، با اشاره به ۱۱ فعالیت عمده بنیاد مسکن، اظهار کرد: مقاوم‌سازی مسکن روستایی یکی از وظایف مهم بنیاد مسکن است.

وی در توضیح ساخت مسکن روستایی، اضافه کرد: ساخت مسکن روستایی به عنوان یک عامل پایدار در راستای تولید و معیشت بهتر دنبال می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه با اشاره به وجود ۲ هزار و ۵۳۲ روستا، تصریح کرد: بیش از ۱۱۸ واحد روستایی در سطح استان داریم.

وی به رتبه یک استان کرمانشاه در سطح کشور در زمینه مقاوم‌سازی مسکن روستایی اشاره و بیان کرد: تاکنون با همکاری روستائیان، بنیاد مسکن و بانک‌ها بیش از ۷۴ درصد واحدهای روستایی مقاوم‌سازی و نوسازی شده است.

وی خاطرنشان کرد: بهسازی و نوسازی مسکن در روستاها و همچنین شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت که واحدها به صورت فرسوده است و در محدوده طرح‌های هادی قرار دارند؛ از سوی بنیاد مسکن حمایت می‌شوند. 

خدادادی، از افزایش تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی به ۳۵۰ میلیون تومان خبر داد و افزود: تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی در همین هفته‌جاری به بانک‌های عامل ابلاغ شده که متقاضیان با مراجعه به بنیاد مسکن می‌توانند برای تشکیل پرونده و معرفی به بانک اقدام کنند.

وی درخصوص بازپرداخت تسهیلات، تصریح کرد: تسهیلات ارزان قیمت ۲۰ ساله با کارمزد و نرخ تسهیلات ۵ درصدی است.

خدادادی خاطرنشان کرد: مددجویان کمیته امداد و بهزیستی در راستای بهسازی و مقاوم‌سازی واحدها از اولویت ویژه‌ای برخوردار هستند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان کرمانشاه افزود: بنیاد مسکن در طرح نهضت ملی مسکن شهری هم به عنوان بازوی توانمند این موضوع را با جدیت پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: در نهضت ملی مسکن تا شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر جمعیت تعهد ساخت با بنیاد مسکن است و تأمین زمین با اداره‌کل راه و شهرسازی است.

خدادادی خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن در مجموع ۱۰ هزار و ۸۴۰ واحد در مرحله ساخت دارد در تمامی شهرستان‌ها که زمین توسط راه و شهرسازی تأمین شود مراحل اجرایی آن‌ها با پیشرفت فیزیکی مختلف در حال پیگیری است.

وی در خصوص ساخت مسکن ملی، تصریح کرد: ساخت به دو صورت یا به صورت گروه‌های ساخت ۲ نفره، ۴ نفره و یا ۶ نفره با نظارت کامل بنیاد مسکن به خود متقاضی واگذار می‌شود و یا در ساختمان‌ها بلند مرتبه به صورت آپارتمانی و مجتمع؛ خود بنیاد مسکن موضوع را پیگیری می‌کند. الان در اکثر شهرستان‌ها این موضوع پیگیری می‌شود به‌طوریکه در روانسر پروژه‌های در مرحله نازک‌کاری است 

موضوع خبر :
  • ساخت
  • واحدهای
  • نهضت
  • ملی
  • بنیاد
  • مسکن
  • کرمانشاه
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت مسکن و عمران شهری
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد ساخت واحدهای نهضت ملی بنیاد مسکن در کرمانشاه به 10 هزار و 840 واحد رسید چیست؟

سوال: