بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
5 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

افتتاح 5800 واحد طرح ویژه مسکن روستایی استان اردبیل

تاریخ ارسال : 1402/10/09

افتتاح 5800 واحد طرح ویژه مسکن روستایی استان اردبیل

همزمان با سفر یک روزه وزیر راه و شهرسازی به استان اردبیل و به همت بنیاد مسکن استان, پنج هزار و 800 واحد تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی استان اردبیل افتتاح شد.

همزمان با سفر یک روزه وزیر راه و شهرسازی به استان اردبیل و به همت بنیاد مسکن استان، پنج هزار و ۸۰۰ واحد تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی استان اردبیل افتتاح شد.در آیین افتتاح این واحدها که در روستای قره‌لر انجام شد، مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل توسعه مساکن روستایی را رویکرد اصلی بنیاد مسکن اعلام کرد.

حامد کیخسروی با اشاره به اینکه این واحدهای روستایی از محل آورده شخصی و تسهیلات بانکی در مرحله اجرا قرار دارد، اظهار کرد: در حال حاضر در استان اردبیل پنج هزار و ۸۰۰ واحد تسهیلات طرح ویژه مسکن روستایی افتتاح شده و در صورت تأمین اعتبار، نسبت به گسترش این واحدهای مسکونی اقدام خواهد شد.

وی آبادانی سیمای روستاها را مهم ارزیابی کرد و گفت: بنیاد مسکن استان اردبیل در این راستا تلاشی ویژه انجام داده به طوری که در حال حاضر تمامی روستاهای استان اردبیل دارای طرح هادی است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل اجرای طرح هادی در سال‌جاری را نیز یادآور شد و تصریح کرد: امسال چهار هزار و ۵۰۰ متر طرح هادی با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال در روستای قره‌لر به بهره‌برداری رسیده است.

کیخسروی اجرای جوی، جدول‌گذاری، زیرسازی و آسفالت را از جمله این طرح‌ها اعلام کرد و افزود: تلاش می‌کنیم تا در تمام روستاهای استان اردبیل طرح هادی به سرانجام برسد.

وی به بازسازی مساکن روستایی در روستای قره‌لر از محل تسهیلات طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی اشاره کرد و ادامه داد: مبلغ عقد قرارداد در این مسکن‌ها ۸۰۰ میلیون ریال از محل آورده شخصی و مابقی تسهیلات دولتی است.

کیخسروی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: در روستای قره‌لر به ۵۶ خانوار با پوشش ۵۲۹ نفر زندگی می‌کنند که اولین طرح هادی در این روستا از سال ۸۰ آغاز و بازنگری این طرح در مرحله اول در سال ۹۰ و در مرحله دوم نیز در سال ۹۳ انجام شده است.

وی اضافه کرد: روستاهای واقع در حریم شهرهای استان اردبیل به منظور الحاق در قالب جهش تولید مسکن ملی شناسایی شدند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان اردبیل بیان کرد: ۱۰ روستا در استان اردبیل تحت پوشش این طرح قرار گرفتند که در قالب ۵۰۸ هکتار طبق مصوب شورای مسکن اجرایی شده و مساحت کل روستاهای شناسایی شده نیز یک‌هزار و ۱۸۹ هکتار است.

موضوع خبر :
  • افتتاح
  • 5800
  • واحد
  • طرح
  • ویژه
  • مسکن
  • روستایی
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (1)

نظر شما در مورد افتتاح 5800 واحد طرح ویژه مسکن روستایی استان اردبیل چیست؟

سوال: