بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
یک روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

حدود 10 هزار مسکن روستایی در مازندران ساخته شد

تاریخ ارسال : 1402/10/09

حدود 10 هزار مسکن روستایی در مازندران ساخته شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت:‌ تزریق اعتبار کافی از سوی دولت سیزدهم زمینه ساخت و تکمیل 9 هزار و 721 مسکن روستایی در 2 سال اخیر در استان مازندران را فراهم کرد.

علی اصغر آسمانی مقدم افزود: برای اجرای طرح جهش تولید مسکن روستایی، ۱۲ هزار و ۹۰۳ واحد در مازندران در حال ساخت است و همچنین در ۲ سال اخیر، ۹ هزار و ۷۲۱ واحد به مرحله بهره برداری رسیده است.

وی ادامه داد:‌ از این تعداد طرح نیمه تمام، یک هزار و ۲۶۰ واحد در حال ساخت در آمل قرار دارد و ۹۰۷ واحد مسکونی در این شهرستان نیز به بهره برداری رسیده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران به اقدامات انجام شده در حوزه زیرساخت های روستایی استان در دولت سیزدهم اشاره و تصریح کرد:‌ در این مدت با مشارکت دهیاری ها، ۴۱۲ کیلومتر راه روستایی با چهار هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار تامین قیر رایگان از سوی بنیاد مسکن و پنج هزار میلیارد ریال اعتبار با مشارکت روستاییان آسفالت شد.

وی افزود:‌ در همین زمینه ۴۰ کیلومتر از معابر روستاهای آمل آسفالت شد و برای این منظور یک هزار و ۲۵۰ میلیارد ریال اعتبار صرف شد که ۶۸۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات قیر رایگان و مابقی مشارکت روستاییان بود.

به گفته آسمانی مقدم، در دولت سیزدهم برای اجرای طرح هادی در روستاهای آمل ۴۵۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافت.

وی همچنین به صدور ۲ هزار و ۷۵۰ جلد سند املاک روستاییان آمل به عنوان دیگر دستاورد دولت سیزدهم در این منطقه نام برد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی مازندران گفت:‌ در سفر استاندار مازندران به آمل پیش بینی قیر رایگان برای اجرای طرح هادی و صدور سند برای املاک در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت شهرستان همراهی و کمک لازم اعمال شود.هجدهمین سفر شهرستانی استاندار مازندران پنجم دی ماه به شهرستان آمل برگزار شد و در این سفر که با همراهی ۸۰ مدیر ارشد شهرستانی و استانی انجام شد بررسی مشکلات مردم و واحدهای تولیدی صنعتی در دستور کار قرار گرفت. حضور مدیران در روستاهای آمل به خصوص مناطق کم برخوردار از جمله اهداف سفرهای شهرستانی استاندار مازندران است.

بازدید از شهرک صنعتی نمایشگاه داران اتومبیل، شهرک صنعتی جمشید آباد برای افتتاح و کلنگ زنی چند طرح زیر ساختی، حضور در جمع مردم روستای بلیران، دیدار با اقشار مختلف مردم، تشکیل کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید و در نهایت جلسه شورای اداری در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آیت الله آملی پایان بخش این سفر بود.

شهرستان آمل دارای ۴۳۰ هزار نفر جمعیت، پنج بخش ۶ شهر و نیز یکی از صنعتی ترین شهرستان های مازندران محسوب می شود.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایرنا
موضوع خبر :
  • حدود
  • 10
  • هزار
  • مسکن
  • روستایی
  • مازندران
  • ساخته شد
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد حدود 10 هزار مسکن روستایی در مازندران ساخته شد چیست؟

سوال: