بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید

ساخت و بهسازی بیش از 3900 واحد مسکونی در روستاهای استان بوشهر

تاریخ ارسال : 1402/10/04

ساخت و بهسازی بیش از 3900 واحد مسکونی در روستاهای استان بوشهر

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر از ساخت و بهسازی 3 هزار و 918 واحد مسکونی در روستاهای استان خبر داد و گفت: در طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی 200 میلیون تومان وام بانکی پرداخت می‌شود.

علیرضا مقدم با بیان اینکه از محل تفاهم‌نامه مشترک بنیاد مسکن با سازمان بهزیستی در سطح کشور 10 هزار واحد مسکونی در روستاها ساخته می‌شود، اظهار داشت: از این میزان سهم استان بوشهر 180 واحد مسکونی است که تاکنون برای 125 نفر پرونده ساخت واحدهای مسکونی تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه از محل این تفاهم‌نامه 87 نفر برای دریافت وام به بانک عامل معرفی شده است، گفت: 87 واحد مسکونی یادشده تاکنون 42 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه این نهاد با کمیته امداد و بنیاد مستضعفان برای ساخت 10 هزار واحد مسکونی در سطح کشور خاطرنشان کرد: سهم استان بوشهر از این میزان ساخت 352 واحد مسکونی ویژه مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر است که تاکنون این طرح‌ها 79 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

مقدم، احداث مسکن مددجویی 40 هزار واحدی در تفاهم‌نامه با کمیته امداد امام خمینی(ره)کشور را از دیگر طرح‌های ساخت مسکن دانست و خاطرنشان کرد: در این تفاهم‌نامه سهم استان بوشهر ساخت 200 مسکن ویژه مددجویان تحت پوشش کمیته امداد در روستاها است که تاکنون 68 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی از ساخت 20 هزار واحد مسکونی در تفاهم‌نامه بنیاد مسکن با بنیاد مستضعفان در سطح کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: در این تفاهم‌نامه سهم ساخت واحدهای مسکونی ویژه نیازمندان استان بوشهر 577 واحد مسکونی تعیین شده که تاکنون پیشرفت فیزیکی 88 درصدی دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان بوشهر اضافه کرد: در ساخت 577 واحد مسکونی در تفاهم‌نامه با بنیاد مستضعفان برای هر واحد مسکونی ضمن پرداخت 50 میلیون تومان کمک بلاعوض 10 تن سیمان و 2 تن میلگرد رایگان واگذار می‌شود.

مقدم به طرح ویژه بهسازی مسکن روستایی در استان پرداخت و تصریح کرد: در این طرح 2 هزار و 709 واحد مسکونی در روستاهای استان بوشهر احداث و بهسازی می‌شود که پیشرفت فیزیکی این طرح‌ها نزدیک به 78 درصد است.

وی با بیان اینکه در این طرح 200 میلیون تومان وام بانکی پرداخت می‌شود، اضافه کرد: در مجموع امسال در روستاهای استان بوشهر  3 هزار و 918 واحد مسکونی ساخته و بهسازی می‌شود.

موضوع خبر :
  • ساخت
  • بهسازی
  • بیش
  • 3900
  • واحد
  • مسکونی
  • روستاهای
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد ساخت و بهسازی بیش از 3900 واحد مسکونی در روستاهای استان بوشهر چیست؟

سوال: