بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
4 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

التزام به پاکدستی و آموزه های مذهبی مانع از اختلاس و پولشویی و مفسده مالی می شود

تاریخ ارسال : 1402/09/27

التزام به پاکدستی و آموزه های مذهبی مانع از اختلاس و پولشویی و مفسده مالی می شود

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با بیان اینکه التزام به پاکدستی و آموزه های مذهبی مانع از اختلاس و پولشویی و مفسده مالی می شود اظهار داشت: بنیاد مسکن از جمله نهادهایی است که شفافیت مالی و آراستگی نظام مالی و بودجه ای دارد و این موضوع در ساختار مالی و پشتیبانی این نهاد برجسته و هویدا است.

حجت الاسلام و المسلمین حسین روحانی نژاد نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور در دومین روز از همایش حوزه معاونت پشتیبانی و توسعه منابع انسانی بنیاد مسکن کشور و دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت ملی مبارزه با پولشویی در شیراز حضور یافت و با ذکر احادیثی از مولی علی (ع) به آموزه های معنوی دین مبین اسلام پیرامون پرهیز از مفسده مالی و توجه به پاکدستی مدیران سخنانی ایراد کرد.

نماینده ولی فقیه و رئیس شورای مرکزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خاطر نشان کرد: انتخاب مدیران و کارگزاران اصلح چه در بخش دولتی و چه در سازمان های خصوصی دارای اهمیت بسیار می باشد. به منظور انتخاب اصلح، باید معیارهایی وجود داشته باشد تا مدیران و کارگزاران با آن معیارها سنجیده و ارزیابی شوند.

وی ادامه داد: با توجه به حجیت کلام معصوم (ع)، در این مقوله باید معیارهای مدیران جامعه اسلامی از نظر حضرت علی(ع) که از کتاب شریف نهج البلاغه استخراج شده سرلوحه کار مدیران باشد.

حجت الاسلام و المسلمین حسین روحانی نژاد با اشاره به اینکه معیارهای به دست آمده در زمینه پاکدستی مدیران ، در سه دسته معیارهای تخصصی، ارزشی و مکتبی دسته بندی شده است گفت: در حالی که معیارهای تخصصی برانجام موفقیت آمیز شغل دلالت دارند، معیارهای ارزشی به ابعاد هنجاری عملکرد مدیران می پردازد و بالاخره معیارهای مکتبی بر ضوابط خاص اسلام برای مدیریت حکایت می کند.

این مقام مسوول اضافه کرد: این دسته بندی از حیث ماهوی متفاوت با گونه شناسی های رایج بوده و از این منظر، جزو داده های تحلیل الگوی اسلامی برای مدیریت به شمار می آید.

روحانی نژاد همچنین با تاکید بر اینکه آنچه در سعادت جامعه نقش اساسی دارد، شایستگی و جامع الشرایط بودن مدیران و کارگزاران آن جامعه است افزود: در سازمان ها نیز موفقیت سازمان در رسیدن به اهداف و مأموریت های سازمانی منوط به مدیرانی کاردان و لایق می باشد بنابراین انتخاب کارگزاران و مدیران اصلح سزاوار توجه و بررسی فراوان است و باید معیارهایی برای سنجش افراد و انتخاب ایشان در نظر گرفته شود.

این همایش با حضور معاونان پشتیبانی بنیاد مسکن سراسر کشور ، فلاحی معاون پشتیبانی و منابع انسانی بنیاد مسکن کشور ، یزدان پور مدیرکل امور مالی بنیاد مسکن کشور ، آشتیان مدیرکل امور اداری بنیاد مسکن کشور ، مدیرکل حراست بنیاد کشور ، دکتر حمیدی مدیرکل بنیاد مسکن فارس ، حجت الاسلام نجفی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه فارس ، معاونین استان و جمعی از مسئولین بنیاد فارس ترتیب یافت.

موضوع خبر :
  • مبارزه با پولشویی
  • بنیادمسکن
  • استان فارس
  • نماینده ولی فقیه
  • روحانی نژاد
اشخاص :
  • نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن
حوزه متولی :
  • معاونت پشتیبانی و مدیریت منابع انسانی
  • نمایندگی ولی فقیه
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (5)

نظر شما در مورد التزام به پاکدستی و آموزه های مذهبی مانع از اختلاس و پولشویی و مفسده مالی می شود چیست؟

سوال: