بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید

16 هزار و 500 واحد مسکونی شهری اقشار کم درآمد در کشور در حال اجراست

تاریخ ارسال : 1402/09/27

16 هزار و 500 واحد مسکونی شهری اقشار کم درآمد در کشور در حال اجراست

معاون پشتیبانی و منابع انسانی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور با بیان اینکه بنیاد مسکن در ماموریت تامین مسکن نیازمندان و مددجویان موفق عمل کرده است اظهار داشت: 16 هزار و 500 واحد مسکونی شهری اقشار کم درآمدی در کشور در حال اجراست.

علیرضا فلاحی نصر آبادی معاون پشتیبانی و منابع انسانی بنیاد مسکن کشور در جلسه شورای معاونين و ديدار با کارکنان بنياد مسکن استان فارس افزود: در مجموع در بخش شهری، بنیاد مسکن ۱۸۴ هزار و ۲۰۰ واحد را در دست احداث دارد.

فلاحی از اجرای ۱۶۷ هزار و ۷۰۰ واحد نهضت ملی مسکن شهری توسط بنیاد در سراسر کشور خبر داد و افزود: اجرای طرح ها نهضت ملی مسکن امید به خانه دار شدن اقشار زیادی را افزایش داده است و از جمله برنامه های کلیدی و راهگشا در بنیاد مسکن است.

سید علیرضا حمیدی مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس نیز در این نشست با تقدیر از معاون پشتیبانی بنیاد مسکن کشور آماری از اجرای طرح های توسعه روستایی و محرومیت زدایی در استان ارائه داد.

سید علیرضا حمیدی مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس با ارائه گزارشی از روند پیشرفت طرح نهضت ملی مسکن در این استان یادآور شد: شمار متقاضیان و افراد ثبت نام شده در این حوزه افزایش یافت.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان فارس با بیان اینکه طرح های نهضت ملی مسکن در ۱۱۰ شهر استان فارس قابلیت اجرایی شدن دارد اظهار کرد: اگر زمین مورد نیاز برای اجرای این طرح ها در ۲۶ شهر در محدوده راه و شهرسازی لارستان و ۸۴ شهر در محدوده راه و شهرسازی فارس در اختیار بنیاد مسکن قرار بگیرد ، طرح های نهضت ملی مسکن با شتاب قابل قبولی اجرایی می شوند.

حمیدی با بیان اینکه ۲۰۸ هزار و ۸۴۶ متقاضی در طرح های نهضت ملی مسکن استان فارس نام نویسی کرده اند، افزود: ۳۶ هزار و ۷۲۲ متقاضی در محدوده شهرستان لارستان و ۱۷۲ هزار و ۱۲۴ متقاضی در سایر مناطق استان فارس در این طرح تا کنون نام نویسی کرده اند.

او ادامه داد: برای ۲۵ هزار و ۴۵۹ متقاضی تا کنون پروژه و زمین مناسب اختصاص یافته و طرح های نهضت ملی مسکن با مشارکت این متقاضیان آغاز شده است، هفت هزار و ۳۱۵ متقاضی در بانک های عامل حساب بانکی افتتاح کرده‌اند و زمینه دریافت تسهیلات برای آنان فراهم شده است.

وی با بیان جزییات بیشتری از اجرای طرح نهضت ملی مسکن در استان فارس گفت: از بین متقاضیانی که طرح نهضت ملی مسکن را آغاز کرده اند ، ۱۶۲ متقاضی طرح را به پایان رسانده اند ، ۴۸۱ واحد در مرحله نازک کاری است ، ۳ هزار و ۴۱۲ واحد در مرحله سفت کاری و اجرای سقف و ۸ هزار و ۶۰۷ واحد در مرحله اسکلت است.

مدیر کل بنیاد مسکن استان فارس افزود: استان فارس در نهضت ملی مسکن در سطح کشور شاخص ساز است ، ۱۳ هزار و ۶۹۳ واحد مسکن ملی نیز با بهره گیری از تسهیلات و آورده متقاضیان در این استان اکنون در مرحله اجرای زیر ساخت و فونداسیون است.

این نشست با حضور فلاحی معاون پشتيبانی و منابع انسانی کشور ، یزدان پور مديرکل امور مالي بنیاد مسکن کشور ، آشتيان مديرکل امور اداري بنیاد مسکن کشور ، مديرکل حراست بنياد کشور ، دکتر حمیدی مديرکل بنياد مسکن فارس ، حجت الاسلام نجفی مسئول دفتر نمايندگی ولی فقيه فارس ، معاونين استان و جمعی از مسئولين بنياد فارس ترتیب یافت.

موضوع خبر :
  • مبارزه با پولشویی
  • بنیادمسکن
  • استان فارس
اشخاص :
  • معاون پشتیبانی و منابع انسانی بنیادمسکن
  • مدیرکل مالی بنیادمسکن
  • مدیرکل استان
حوزه متولی :
  • معاونت پشتیبانی و مدیریت منابع انسانی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد 16 هزار و 500 واحد مسکونی شهری اقشار کم درآمد در کشور در حال اجراست چیست؟

سوال: