بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
5 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

اجرای پروژه 3500 واحدی کوی پرواز با پیشرفت 21 درصدی

تاریخ ارسال : 1402/09/21

اجرای پروژه 3500 واحدی کوی پرواز با پیشرفت 21 درصدی

 

اصحاب رسانه همدان به همراه مسؤلان استانداری و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از پروژه ۱۱ هزار واحدی کوی پرواز همدان بازدید کردند. در این بازدید که سه ساعت به طول انجامید رسانه های استان از روند پیشرفت پروژه دیدن کردند.

پروژه کوی پرواز در خرداد ماه امسال کلنگ زنی شد و این دومین بازديد خبرنگاران پس از ۶ ماه از لین پروژه بود.

مسعود رضای مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان همدان در حاشیه بازدید از روند ساخت این پروژه گفت: فرایند ساخت و ساز مسکن در کشور مشکلات خود را دارد اما تلاش ما این بوده پروژه‌ها طبق هدف‌گذاری دو ساله تحویل متقاضیان داده شود.

وی با بیان اینکه کار شبانه‌روزی در حوزه نهضت ملی مسکن در استان انجام می‌شود افزود: استاندار دغدغه اجرای پروژه را دارد تا طبق وظیفه‌ای که بر عهده بوده بتوان نیاز مردم را رفع کرد.

رضایی با بیان اینکه در حال حاضر پیگیری‌ها به نحوی بوده که مشکل زمین در همدان حل شود ادامه داد : پروژه کوی پرواز با ۱۲۵ هکتار در قالب هشت زون شهری جانمایی شده که دارای ۶۴ بلوک و ۶۴۰ ریز بلوک است.

وی با اشاره به اینکه مجموع طبقات حداکثر در ۵.۵ و ۴.۵ طبقه است ادامه داد: تمام واحدها دارای پارکینگ و انباری مجزا بوده و مجموع مساحت پروژه یک‌میلیون و ۱۵۰ هزار متر مربع است‌.

رضایی با اشاره به اینکه در عملیات اجرایی پی کامل شده و فندانسیون و اسکلت در حال انجام بوده و عملیات اجرایی بلوک‌ها در حال شروع است اضافه کرد: تمام فضاهای درمانی، مدرسه، مسجد، مراکز خرید و داخل سایت دیده شده است.

وی با اشاره به اینکه ۵۵۰ میلیون تومان تسهیلات از سوی دولت برای هر واحد اعطا می‌شود، زمین رایگان را هم دولت می‌دهد و مابقی آورده صاحب مسکن خواهد بود گفت: به لحاظ ظرفیت فنی در بنیاد مسکن و به لحاظ اعتماد به این مجموعه، خوشبختانه مجری ساختمان نداریم و هزینه در این راستا حذف شده، البته ما کار نظارت و مجری‌گری را انجام می‌دهیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان همدان با بیان اینکه صرف هزینه‌های دولت کمک به ارزان‌سازی پروژه می‌شود عنوان کرد: خط قرمز ما رعایت موارد فنی است که رعایت می‌‌شود.

 وی با اشاره به اینکه امروز تاکنون حدود ۱۰۰ میلیون تومانی که از متقاضیان درخواست شده تامین شده و مشکلی نداشتند عنوان کرد: در کشور توافق شده ۱۰ درصد مجموعه‌سازی‌ها به افراد زیر پوشش نهادهای حمایتی تعلق گیرد.

 رضایی گفت: استعداد پروژه کوی پرواز ۱۱ هزار واحد است و متناسب با تایید شهرداری ۳ هزار و ۵۰۰ واحد بوده که قریب ۲۰ تا ۲۱ درصد پیشرفت دارد  و ۴ هزار واحد مسکن نیز در مرحله تایید نهایی از نظام مهندسی بوده و مابقی پروژه‌ها به نام تیپ سوم در مرحله تایید است.

 شبکه برق کوی پرواز طراحی زیرین دارد

 وی با اشاره به اینکه خدمات زیربنایی و روبنایی نیز توسط دستگاه‌ها انجام می‌شود و پیش‌بینی لازم انجام شده است خاطرنشان کرد: اینجا تنها کوی مسکونی است که شبکه برق آن طراحی زیرین دارد و کار بسیار خوبی بوده است.

 رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان همدان بیان کرد: اداره آب نیز در مرحله طراحی کار است و در مجموع دستگاه‌های خدمات‌رسان اعضای ثابت شورای مسکن استان هستند و در جلسات حضور دارند.

وی با بیان اینکه معمولا صنعت ساختمان صنعت پیشران است و امروز یک‌هزار نفر در پروژه کوی پرواز در حال فعالیت هستند که این در حوزه اشتغال موثر بوده است گفت: صنایع دیگر مانند فولاد در این پروزه دخیل هستند و سعی کردیم با تمهیدات و فرایند قانونی از فولاد، سیمان، شن و ماسه و بتن استان تامین کنیم.

رضایی با اشاره به اینکه پروزه مسکن قانون است هر دولتی روی کار آمد باید کار را پیش ببرد افزود: پروژه‌های۱۲۰، ۶۹۰ و ۶۰۰ واحدی در شهرک بهشتی در حال انجام است.

وی با اشاره به پیشرفت بیش از ۹۵ درصد پروژه ۱۲۰ واحدی شهرک بهشتی خاطرنشان کرد: پروژه ۶۹۰ واحدی نیز بالای ۶۰ درصد پیشرفت داشته و برای ۶۰۰ واحدی هم صدور پروانه انجام شده و سایر کارها انجام خواهد شد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در استان همدان در خصوص نحوه بهره‌مندی از پیمانکاران بومی گفت: ناظران و مهندسان غیربومی نداریم اما پیمانکارانی که طبق شروط و از طریق سایت ثبت‌نام و پذیرفته شوند، شروع به کار خواهند کرد.

موضوع خبر :
  • اجرای
  • پروژه
  • 3500
  • واحدی
  • کوی
  • پرواز
  • پیشرفت
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت مسکن و عمران شهری
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد اجرای پروژه 3500 واحدی کوی پرواز با پیشرفت 21 درصدی چیست؟

سوال: