بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال جهش تولید با مشارکت مردم

وام 350 میلیون تومانی مسکن به چه کسانی پرداخت می‌شود؟

تاریخ ارسال : 1402/09/21

وام 350 میلیون تومانی مسکن به چه کسانی پرداخت می‌شود؟

مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن, گفت: امسال پیش‌نویس مصوبه افزایش سقف وام مسکن روستایی به سازمان برنامه و بودجه ارسال شد؛ در نهایت رقم تسهیلات 350 میلیون تومان برای 350 هزار واحد تعیین شد.

سیدرضا حمیدی درباره وام مسکن ۳۵۰ میلیون تومانی اظهار کرد: سال گذشته سقف تسهیلات ۲ برابر و ۲۰۰ میلیون تومان شد. از ۲۱۰ هزار واحد تاکنون ۱۸۰ هزار فقره منجر به امضای قرارداد با بانک شده است.

وی ادامه داد: امسال پیش‌نویس مصوبه افزایش سقف وام مسکن روستایی به سازمان برنامه و بودجه ارسال شد، در نهایت رقم تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومان برای ۳۵۰ هزار واحد تعیین شد.

وی با یادآوری این‌که آبان‌ماه وام مذکور به تصویب هیات وزیران رسید و به دستگاه‌های اجرایی، بانک مرکزی و سازمان برنامه و بودجه ابلاغ شد، گفت: این تسهیلات با توجه به این‌که یارانه‌دار است باید سازمان برنامه و بودجه مابه‌التفاوت نرخ سود یعنی ۱۸ درصد را برای صندوق ملی مسکن تضمین کند.

وی با بیان اینکه این صندوق نیز تضمین‌های لازم را برای بانک‌های عامل صادر می‌کند، افزود: این روند طی و صورت‌جلسه و مکاتبات انجام شده است. طی چند روز آینده تضمین‌نامه توسط سازمان برنامه صادر می‌شود و متعاقب آن ابلاغ به بانک‌ها و سهمیه توسط بانک مرکزی انجام خواهد شد.

موضوع خبر :
  • مقاوم سازی
  • مسکن روستایی
اشخاص :
  • مدیرکل مسکن روستایی بنیاد مسکن
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد وام 350 میلیون تومانی مسکن به چه کسانی پرداخت می‌شود؟ چیست؟

سوال: