بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
3 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

تمام اراضی روستاهای گلستان تا 4 سال آینده سنددار می‌شود

تاریخ ارسال : 1402/09/21

تمام اراضی روستاهای گلستان تا 4 سال آینده سنددار می‌شود

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان گفت: طی چهار سال آینده تمام اراضی روستاهای استان, از جمله اراضی در مالکیت بنیاد علوی یا اراضی ملی, سنددار خواهد شد.

سیدمحمد حسینی اظهار کرد: ۲۲۸ هزار واحد مسکونی در سکونتگاه‌های روستایی داریم و تا امروز بیش از ۱۰۶ هزار جلد سند مالکیت برای مردم صادر شده است.

وی تعداد روستاهای بالای ۲۰ خانوار در استان را بیش از ۹۳۳ روستا دانست و افزود: تلاش شده است تا اقدامات لازم برای صدور سند منازل این روستاها صادر شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان سنددار کردن منازل در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت را از وظایف بنیاد مسکن استان دانست و خاطرنشان کرد: در سفر دوم رئیس‌جمهور به گلستان مقرر شد تا پنج هزار جلد سند را به صورت متمرکز تحویل متقاضیان دهیم.

حسینی تصریح کرد: دو مانع پیش‌روی سنددار شدن منازل مسکونی در حوزه روستایی و شهرهای کوچک است؛ نخست اینکه بیش از ۶۲ درصد روستاهای استان تحت مالکیت بنیاد علوی قرار دارد و تاکنون امکان صدور سند آن میسر نشده است، به علاوه حدود ۳۰۰ روستا در استان گلستان در اراضی ملی و در تصرف مردم قرار دارد و به همین علت تاکنون تعیین تکلیف نشده است.

وی با بیان اینکه حدود ۱۷ شهر از ۳۵ شهر استان تحت مالکیت بنیاد علوی است، اضافه کرد: بیش از ۱۲۰ هزار قطعه از اراضی بافت روستا و ۴۰ هزار قطعه از اراضی شهری در مالکیت بنیاد علوی است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان گلستان گفت: شاخص برخورداری صدور سند در استان نسبت به نُرم کشوری حدود ۱۶ درصد کمتر است، به عبارتی در کشور ۶۲ درصد از منازل مسکونی روستایی سنددار است، در حالی که این رقم در استان ۴۶ درصد است.حسینی با پیش‌بینی روند صعودی صدور اسناد روستا و شهرهای استان گلستان، افزود: تا چهار سال آینده تمام اراضی روستاهای استان، از جمله اراضی در مالکیت بنیاد علوی و اراضی ملی، سنددار خواهد شد.

موضوع خبر :
  • نهضت ملی
  • گلستان
  • بنیادمسکن
  • حسینی
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد تمام اراضی روستاهای گلستان تا 4 سال آینده سنددار می‌شود چیست؟

سوال: