بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
3 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

اماکن روستایی 85درصد روستاهای آذربایجان غربی سنددار شده اند

تاریخ ارسال : 1402/09/15

اماکن روستایی 85درصد روستاهای آذربایجان غربی سنددار شده اند

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت: هم اکنون در 85 درصد روستاهای استان طرح سند دار کردن اماکن روستایی اجرا شده و 188 هزار و 742 جلد سند صادر شده است.

جعفر برزگر با بیان اینکه با همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک، صدور اسناد مالکیت در راستای تثبیت مالکیت روستاییان در استان در حال انجام است، افزود: اسناد مالکیت در تمام شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت در استان توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صادر شده است.

برزگر با اشاره به اینکه همچنین در راستای اجرای سیاست‌های تأمین مسکن دولت زمین مورد نیاز برای ساخت ۲۱ هزار مسکن مقاوم روستایی در استان تأمین شد، ادامه داد: تاکنون ۱۷۶ هکتار زمین توسط دستگاه‌های متولی زمین به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان واگذار شده که مراحل تفکیک و آماده سازی این اراضی جهت واگذاری به متقاضیان واجد شرایط در حال انجام است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی عنوان کرد: ۵۳۲ هکتار زمین نیز در روستاهای واقع در حریم شهرها در حال واگذاری از اداره کل راه و شهرسازی به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان است.

وی با اشاره به تکلیف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان برای ساخت سالانه ۱۳ هزار مسکن مقاوم روستایی تاکید کرد: با مشارکت مؤثر بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات و ارائه خدمات فنی از سوی بنیاد مسکن استان، ساخت ۱۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکن مقاوم روستایی در قالب طرح نهضت ملی مسکن انجام شده است.

منبع خبر:
  • خبرگزاری مهر
موضوع خبر :
  • سند مالکیت
  • مسکن روستایی
  • بنیادمسکن
  • آذربایجان غربی
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (5)

نظر شما در مورد اماکن روستایی 85درصد روستاهای آذربایجان غربی سنددار شده اند چیست؟

سوال: