بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید

100 واحد مسکونی برای خانوارهای دارای حداقل 2 عضو معلول گیلان احداث شد

تاریخ ارسال : 1402/09/14

100 واحد مسکونی برای خانوارهای دارای حداقل 2 عضو معلول گیلان احداث شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان از احداث و بهره برداری از 100 واحد مسکونی برای خانوارهای دارای حداقل 2 عضو معلول و بیشتر با همکاری حساب 100 امام (ره), بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی در استان خبر داد.

حامد دائمی افزود: هم اکنون در قالب تفاهمنامه ای احداث ۱۱۳ واحد مسکونی برای خانوارهای دارای ۲ عضو معلول و بیشتر تحت پوشش سازمان بهزیستی درحال انجام است که از این تعداد ۱۰۰ واحد آن تکمیل و به بهره برداری رسیده است؛ برای احداث این واحدها ۲۵ هزار و ۶۳۵ میلیون ریال تسهیلات و سه هزار و ۳۸۹ میلیون ریال کمک بلاعوض پرداخت شده است.

وی گفت: برای تکمیل ۵۰ واحد مسکونی نیمه تمام خانواده‌های دارای عضو معلول نیز سه هزار و ۷۸۰ میلیون کمک‌ بلاعوض پرداخت شده است.

دائمی تقویت حساب ۱۰۰ حضرت امام را گامی مهم در راستای تامین مسکن محرومان دانست و افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همواره تقویت جایگاه حساب ۱۰۰ را بعنوان رکن اصلی در راس کارها و اهداف خود قرار داده و با جدیت موضوع را پیگیری کرده که در این راستا، تامین مسکن برای اقشار محروم و کم درآمد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان گیلان ادامه داد: طی ۲ سال اخیر در مجموع ۴۱ میلیارد و ۹۴۰ میلیون ریال، کمک بلاعوض (نقدی و غیر نقدی) از سوی خیرین نیکوکار استان گیلان برای تامین مسکن خانواده‌های محروم و نیازمند واریز شده است؛ از محل کمک های بلاعوض حساب ۱۰۰ حضرت امام (ره) نیز مبلغ ۸۵ میلیارد و ۵۷ میلیون ریال به منظور کمک به احداث، خرید، تعمیر، تکمیل، تجهیز و رهن و اجاره، ۱۵۹ خانواده محروم شهری و روستایی پرداخت شده است.

دائمی تصریح کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی طرح محرومیت زدایی و کمک به روستائیان محروم ساکن در واحدهای مسکونی فرسوده، غیرمقاوم و یا فاقد مسکن را با شناسایی اقشار کم درآمد روستایی و یا انعقاد تفاهمنامه با نهادهای حمایتی کمیته امداد امام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی، سازمان بسیج مستضعفان پس از بررسی شرایط متقاضیان در کمیته‌های مربوطه اجرایی کرده است.

وی اضافه کرد: در این راستا چهار هزار و ۶۳۷ خانوار شناسایی و در مجموع هزارو ۷۱۹ میلیارد و ۲۹۲ میلیون ریال و کمک های بلاعوض به مبلغ هزار و ۸۱ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال پرداخت شد، همچنین ۲ هزار و ۹۶۱ خانوار موفق به دریافت مصالح شامل ۵۶۰ تن میلگرد وچهار هزار و ۶۶۰ تن سیمان رایگان شدند.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایرنا
موضوع خبر :
  • حساب 100
  • بنیادمسکن
  • گیلان
  • خانواده های دارای دو معلول
  • تفاهمنامه
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • حوزه ریاست
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد 100 واحد مسکونی برای خانوارهای دارای حداقل 2 عضو معلول گیلان احداث شد چیست؟

سوال: