بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
8 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

تسریع در مقاوم سازی منازل روستایی در کشور با اعطای تسهیلات

تاریخ ارسال : 1402/09/11

تسریع در مقاوم سازی منازل روستایی در کشور با اعطای تسهیلات

معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی: با افزایش اعطای تسهیلات به واحد‌های مسکونی روستایی, روند مقاوم سازی تسریع خواهد شد.

 مجید جودی در حاشیه بازدید از بندر امام خمینی گفت: از آغاز به کار دولت سیزدهم بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ساخت ۳۸۰ هزار واحد مسکن روستایی را آغاز کرد که تاکنون ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی به اتمام رسیده است و مورد بهره‌برداری قرار گرفته‌اند.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر ساخت ۱۸۰ هزار واحد مسکونی روستایی توسط بنیاد مسکن در کشور در دست اجرا است، افزود: امسال با توجه به حمایت دولت و شخص رییس جمهور از موضوع مسکن روستایی، سقف وام مسکن روستایی از ۲۰۰ میلیون تومان به ۳۵۰ میلیون تومان افزایش یافت.
 جودی ادامه داد: همچنین این توجه دولت باعث شد تا تعداد وام‌ها نیز از ۲۰۰ هزار به ۳۵۰ هزار فقره وام برای واحد‌های مسکونی روستایی افزایش یابد که این مساله می‌تواند روند رو به پیشرفت مقاوم‌سازی واحد‌های روستایی کشور را سرعت ببخشد.
معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اضافه کرد: با همکاری خوب سیستم بانکی در سال ۱۴۰۱ و ۶ ماهه اول ۱۴۰۲ روند بازسازی و مقاوم سازی واحد‌های مسکونی روستایی در کشور بسیار مطلوب است و امیدواریم این روند ادامه داشته باشد.
 وی می‌گوید: اگر این اعتبارات و روند مقاوم سازی در کشور به همین شکل ادامه داشته باشد می‌توانیم این شعار که "در سال ۱۴۱۰ هیچ خانه غیر مقاومی در روستا‌های کشور نخواهیم داشت" را محقق کنیم.

موضوع خبر :
  • جودی
  • بنیادمسکن
  • بازسازی
  • مسکن روستایی
اشخاص :
  • معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد تسریع در مقاوم سازی منازل روستایی در کشور با اعطای تسهیلات چیست؟

سوال: