بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
یک روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

افزایش 6 درصدی شاخص مقاوم سازی مسکن روستایی گیلان

تاریخ ارسال : 1402/09/04

افزایش 6 درصدی شاخص مقاوم سازی مسکن روستایی گیلان

 

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان، از افزایش شش درصدی شاخص مقاوم سازی مسکن روستایی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: شاخص مقاوم‌سازی مسکن روستایی در ابتدای سال ۱۴۰۰ معادل ۵۳ درصد بود که هم اکنون به ۵۹ درصد رسیده است.

حامد دائمی با اشاره به ماده چهار قانون ساماندهی و حمایت از تولید مسکن، اظهار کرد: در راستای این ماده قانونی مقرر شده که اداره کل منابع طبیعی اراضی ملی داخل روستاها را به بنیاد مسکن تحویل دهد.

وی با بیان اینکه از سال ۱۳۸۷ لغایت ۱۴۰۲ حدود ۲۳۶۶ هکتار در قالب ماده چهار تحویل شده است، افزود: طی دو سال اخیر ۱۲۷۹ هکتار زمین را تحویل گرفتیم؛ البته نهضت ماده ۴ در تمامی شهرستان های گیلان ادامه دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان همچنین از آسفالت ۴۹۵ کیلومتر از راه های روستایی استان طی دو سال گذشته خبر داد و تصریح کرد: طی این مدت با اعتبار ۷۳۵ میلیارد تومان دو میلیون مترمربع اجرای آسفالت از محل قیر تهاتری داشتیم.

دائمی در ادامه به طرح نهضت ملی مسکن در روستاها اشاره کرد و گفت: ساخت مسکن یکی از سیاست های مهم دولت سیزدهم است که در روستاها در قالب خودمالکی دنبال می شود.

وی با بیان اینکه سهمیه گیلان طی سال های ۱۴۰۱-۱۴۰۰ برای مسکن خودمالک در روستاها ۹۰۰۰ واحد بود، یادآور شد: بالغ بر ۱۳۰ درصد متقاضیان را به بانک های عامل معرفی کردیم و عقد قرارداد انجام شد؛ البته ۱۲ هزار و ۴۶۳ نفر متقاضی را شناسایی و به بانک ها معرفی کردیم.

مدیرکل بنیاد مسکن گیلان از افزایش شش درصدی شاخص مقاوم سازی مسکن روستایی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: شاخص مقاوم سازی مسکن روستایی در ابتدای سال ۱۴۰۰ معادل ۵۳ درصد بود که هم اکنون به ۵۹ درصد رسیده است.

وی همچنین به سیاست اخیر دولت در شورای عالی مسکن اشاره کرد و گفت: دولت به دنبال تامین زمین در روستاها جهت واگذاری و پرداخت تسهیلات کم بهره برای افراد فاقد زمین و مسکن است؛ در استان گیلان نیز شناسایی این اراضی انجام می شود.

 

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایسنا
موضوع خبر :
  • مقاوم سازی
  • مسکن روستایی
  • بنیادمسکن
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (5)

نظر شما در مورد افزایش 6 درصدی شاخص مقاوم سازی مسکن روستایی گیلان چیست؟

سوال: