بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
یک روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

اجرای بیش از 580 هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاها

تاریخ ارسال : 1402/08/30

اجرای بیش از 580 هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاها

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از اجرای بیش از 580 هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاها توسط آن بنیاد خبر داد و گفت: از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تاکنون200 هزار واحد در شهرها و روستاها تکمیل و به مردم واگذار شد.

غلامرضا صالحی رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بیان جزییات اجرای طرح نهضت ملی مسکن توسط آن بنیاد در شهرها و روستاها، توضیح داد: از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاها، ۵۸۷ هزار و ۳۰۰ واحد وارد فاز اجرا شد که از این میزان، ۲۰۰ هزار واحد در مناطق شهری و روستایی (به تعداد ۱۰ هزار و ۳۰۰ واحد در شهرها و بیش از ۱۸۹ هزار و ۷۰۰ واحد در روستاها) تکمیل و تحویل متقاضیان شد.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: هم‌اکنون ۳۸۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاها در حال اجراست که پیشرفت‌های فیزیکی متفاوتی دارند.

صالحی افزود: امسال با افزایش میزان تسهیلات و رقم آن از ۲۰۰ هزار واحد به ۳۵۰ هزار واحد، انتظار می‌رود تا بنیاد مسکن بتواند به تعهد خود در اجرای طرح نهضت ملی مسکن جامه عمل بپوشاند.

۲۳۰ هزار قطعه زمین به متقاضیان ساخت مسکن در روستاها واگذار شد

وی در خصوص برنامه بنیاد مسکن برای تامین زمین نیز توضیح داد: موضوع تامین و تملک اراضی روستایی و شهری در حال انجام است. تا امروز حدود ۲۳۰ هزار قطعه زمین نهایی شده است و مصوبات شورای مسکن و شورای برنامه‌ریزی و کمیته تصویب را گذرانده است. همچنین یک میلیون قطعه زمین شناسایی شده است که به زودی تعیین‌تکلیف خواهد شد و به متقاضیان واجد شرایط واگذار می‌شود.

صالحی گفت: تا پایان سال ۱۴۰۳ یک میلیون قطعه زمین برای فاقدان مسکن در روستاها نهایی خواهد شد.

به گفته وی، در شهرها میزان اجرای نهضت ملی مسکن به این ترتیب است که حدود ۲۰۳ هزار پروژه معرفی شده و تا امروز ۱۷۱ هزار واحد به مرحله اجرا رسیده است. 

صالحی افزود: در بخش شهری ۱۱۶ هزار واحد وارد مرحله فونداسیون شده است.

منبع خبر:
  • پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی
موضوع خبر :
  • نهضت ملی
  • غلامرضا صالحی
  • شورای مسکن
  • بنیادمسکن
اشخاص :
  • رییس بنیاد مسکن
حوزه متولی :
  • معاونت مسکن و عمران شهری
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد اجرای بیش از 580 هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرها و روستاها چیست؟

سوال: