بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
4 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

آخرین وضعیت بهسازی روستاها و شهر سوسنگرد

تاریخ ارسال : 1402/08/28

آخرین وضعیت بهسازی روستاها و شهر سوسنگرد

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان به مناسبت سالروز آزادسازی سوسنگرد آخرین اقدامات این بنیاد در بحث بهسازی روستاها و شهر سوسنگرد را تشریح کرد.

روح الله عمادی با اشاره به سالروز آزادسازی سوسنگرد، اظهار کرد: بنیاد مسکن در سطح کل استان خوزستان به لحاظ عمران روستایی، مسکن روستایی و نهضت ملی مسکن اقدامات مختلفی را در دست انجام دارد و به تبع آن در شهرستان سوسنگرد نیز اقدامات متنوعی در دست انجام است.

وی افزود: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۱۲۰ هزار متر مربع آسفالت در ۱۱ روستای سوسنگرد انجام شده و همچنین ساخت ۱۷۰ واحد مسکن روستایی در این شهرستان در دستور کار بنیاد مسکن استان است.

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: تاکنون ساخت ۱۵۰ واحد از این تعداد آغاز و به آن‌ها تسهیلات پرداخت شده است و باقی واحدها نیز به سرعت روند معرفی به بانک‌ها و پرداخت تسهیلات آن‌ها انجام خواهد شد.

عمادی ادامه داد: در ۵ روستای دیگر نیز با اعتبار بیش از ۸ میلیارد تومان اقداماتی از جمله جداره‌سازی و خاکریزی انجام شده است.

وی با اشاره به اقدامات بنیاد مسکن خوزستان در فضای شهری سوسنگرد اظهار کرد: کوی دانشگاه این شهرستان که دارای معابری بسیار نامساعدی بود، با اعتباراتی که از سوی نفت تخصیص داده شد بهسازی شده و آماده آسفالت است و فضایی مطلوب برای شهروندان است.

مدیرکل بنیاد مسکن خوزستان گفت: همچنین در حال ساماندهی میدان ورودی شهر سوسنگرد هستیم تا فضایی در خور شان مردم این شهرستان در ورودی شهر شکل بگیرد و به محل مناسبی برای تردد تبدیل شود.

عمادی ادامه داد: ساکنان سایت مسکن مهر شهرستان سوسنگرد در شرایط نامطلوبی در کوچه‌های خاکی زندگی می‌کردند که جای تاسف بود. در این زمینه طی تعامل با اداره کل راه و شهرسازی بحث زیرسازی و بهسازی معابر در دستور کار قرار گرفته و آغاز شده است.

وی بیان کرد: بنا داریم در اسرع وقت معابر این سایت مسکن مهر ۲۰ هکتاری را به مرحله آسفالت برسانیم تا مردم بتوانند بدون مشکل در این سایت زندگی کنند.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایسنا
موضوع خبر :
  • بهسازی
  • بنیادمسکن
  • خوزستان
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد آخرین وضعیت بهسازی روستاها و شهر سوسنگرد چیست؟

سوال: