بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
8 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

احیای بافت با ارزش روستای قلعه شهرستان زنجان, با پیشرفت فیزیکی 85 درصد

تاریخ ارسال : 1402/08/21

احیای بافت با ارزش روستای قلعه شهرستان زنجان, با پیشرفت فیزیکی 85 درصد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از احیای بافت با ارزش روستای قلعه شهرستان زنجان, با پیشرفت فیزیکی 85 درصد خبر داد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان در جمع خبرنگاران به تهیه طرح روستا‌های دارای بافت‌های با ارزش به تعداد ۷ روستا در سطح استان اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان با به کار‌گیری معماری همراه با ایده‌های جدید و توجه به نکات فنی، موجب احیای روستا‌ها با هدف گردشگری شده، به طوری که در این راستا گام‌های موثری برداشته شده است.
خواجه‌ای ادامه داد: (۴ روستای درسجین، قلعه، قوزلو خورجهان (ماهنشان) تهیه طرح شده و روستای لار (زنجان) در سال جاری در دست تهیه طرح می‌باشد، همچنین روستا‌های انجلین، جزیمق مصوب دفتر مرکزی بنیاد مسکن بوده و در صورت تامین اعتبار مطالعات مربوطه انجام خواهد شد.
وی، حفظ ارزش‌ها و ساماندهی بافت‌های روستایی، احیای فرهنگ و معماری بومی و افزایش سطح کیفی زندگی ساکنان روستایی را از اهداف مهم این نهاد عنوان کرد و افزود: تهیه و اجرای طرح بهسازی و احیای بافت‌های باارزش روستایی، نتایج خوبی داشته و موجب احیای بافت روستاها، جذب گردشگران و ماندگاری مردم در روستا‌ها شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن با اشاره به اینکه، بهسازی بافت با ارزش روستایی نقش مؤثری در توسعه صنعت گردشگری دارد، تصریح کرد: بافت کالبدی برخی از روستا‌های استان، به دلیل برخورداری از ویژگی‌های خاص معماری، تاریخی و فرهنگی به عنوان میراثی ارزشمند و بجای مانده از نیاکان به شمار می‌رود که از یک سو حفظ و نگهداری آن‌ها از اهمیت فراوانی برخوردار است و از سویی دیگر ضمن ایجاد محیطی مطلوب و جذاب برای روستاییان، با جذب بیشتر گردشگران به رونق و توسعه صنعت گردشگری در این روستا‌ها کمک می‌کند.
وی به احیای بافت با ارزش روستای قلعه شهرستان زنجان اشاره کرد و گفت: احیای بافت با ارزش روستای قلعه شهرستان زنجان با پیشرفت فیزیکی ۸۵ درصد در حال تکمیل است و تاکنون اعتباری بالغ بر ۵۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال هزینه شده است.
مدیرکل بنیاد مسکن استان یادآور شد: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل پروژه بهسازی بافت با ارزش روستای قلعه ۷۰ میلیارد ریال است، که در صورت تخصیص اعتبار انجام خواهد شد.

موضوع خبر :
  • عمران روستایی
  • طرح هادی
  • زنجان
  • خواجه ای
  • بنیادمسکن
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد احیای بافت با ارزش روستای قلعه شهرستان زنجان, با پیشرفت فیزیکی 85 درصد چیست؟

سوال: