بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
یک روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

تاکید نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بر رفع معضل حاشیه نشینی

تاریخ ارسال : 1402/08/17

تاکید نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بر رفع معضل حاشیه نشینی

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان با نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور دیدار و به گفتگو پرداخت.

آیت‌الله مصطفی محامی در دیدار حجت‌الاسلام‌ و المسلمین روحانی‌نژاد نماینده، ولی فقیه در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور گفا: فعالیت‌های خوب و امیدبخشی در بنیاد مسکن انقلاب اسلامی صورت گرفته، اما متاسفانه این موارد برای مردم به خوبی تبیین نشده و این در حالی است که امیدآفرینی و دلگرم کردن مردم کار هم امروز وظیفه ماست از این جهت که در میان خبر‌های ناخوشایند و دست‌وپنجه نرم کردن مردم با مشکلات و سختی‌ها تبیین این خدمات برای آن‌ها دلگرم کننده است.

امام جمعه زاهدان افزود: سیستان و بلوچستان یک استان پهناور است و مسئولان باید زحمت و تلاش مضاعفی داشته باشند که خوشبختانه این تلاش‌ها صورت گرفته و شاهد اقدامات خوبی در استان بوده‌ایم.

آیت‌الله محامی بیان کرد: پراکندگی جمعیت در سیستان و بلوچستان یکی از چالش‌های پیش روست و با این وجود گاهی چند خانوار در کنار هم تشکیل یک آبادی می‌دهند و انتظار دریافت خدمات دارند، اما باید آگاه باشیم که این کار هزینه‌های سنگینی را برای نظام ایجاد خواهد کرد و باید در این جهت به صورت فعال عمل کرده و با یک نقشه جامع و نگاه کلی نقاطی را به عنوان مراکز جمعیتی تعیین و خدمات در آن‌جا ارائه شود.

وی ادامه داد: در سیستان و بلوچستان با حاشیه‌نشینی و ساخت‌و ساز‌های غیر اصولی مواجه هستیم که باید در این جهت تدبیر شود، اما متاسفانه کاری که در حال حاضر صورت می‌گیرد تدبیر تام نیست.

امام جمعه زاهدان با اشاره به معضل حاشیه نشینی در سیستان و بلوچستان تصریح کرد: بنده در طول سال‌های گذشته و به مسئولان سابق و فعلی استان همواره تاکید داشته ام که افراد از یک مبدأ یا روستا به حاشیه شهر آمده‌اند که در این بین عده‌ای به دنبال زمین‌خواری هستند و باید با این پدیده برخورد شود، اما برخی افراد هم از سر ناچاری به حاشیه شهر آمده‌اند و وضعیت نا به هنجار حاشیه شهر را از مبدأ خود یعنی روستا بهتر می‌دانند و حال راه حل این مشکل ساخت مسکن یا ارائه خدمات در حاشیه شهر نیست بلکه باید به مبدأ و روستا‌هایی که مردم از آن مهاجرت می‌کنند در ابعاد مختلف رسیدگی کرد و زمینه اشتغال پایدار فراهم شود.

وی افزود: متاسفانه فرهنگ کار در سیستان و بلوچستان آسیب دیده و افراد به دنبال درآمد بیشتر با مشاغل کاذب هستند و از طرف دیگر برخی نیز به فرهنگ مساعده‌گیری عادت کرده‌اند و نکته مهم این است که ساخت و ساز مسکن برای این افراد نباید به صورت رایگان باشد بلکه باید از مردم هم مشارکت گرفته شود که این مشارکت می‌تواند مالی و یا کمک به ساخت و ساز آن باشد که در این صورت افراد قدر کار را بیشتر می‌دانند.

آیت‌الله محامی بیان کرد: مسئولان در سیستان و بلوچستان با نهایت تلاش به دنبال ارائه خدمت به مردم هستند، اما در این میان پشتیبانی از ناحیه مرکز کشور نیز در پیشبرد فعالیت‌ها موثر است.

آیت‌الله محامی خاطرنشان کرد: پروژه‌های مختلفی در استان اجرا و بودجه‌های زیادی وارد سیستان و بلوچستان می‌شود، اما خروجی کار متناسب با بودجه نیست که باید بر سلامت دستگاه‌ها تحفظ شود که این تحفظ به دو شکل امکان پذیر خواهد بود ابتدا نظارت بر قرارداد و پروژه‌ها و راه دیگر نیز تقویت ایمان و معنویت نیروهاست تا خود کنترلی داشته باشند و گرفتار فساد نشوند.

منبع خبر:
  • باشگاه خبرنگاران جوان
موضوع خبر :
  • روحانی نژاد
  • نماینده ولی فقیه
  • بنیادمسکن
  • سیستان و بلوچستان
  • زاهدان
اشخاص :
  • نماینده ولی فقیه در بنیاد مسکن
حوزه متولی :
  • نمایندگی ولی فقیه
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد تاکید نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان بر رفع معضل حاشیه نشینی چیست؟

سوال: