بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
8 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

اعطای 260میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض برای ساخت مسکن محرومان در زنجان

تاریخ ارسال : 1402/08/15

اعطای 260میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض برای ساخت مسکن محرومان در زنجان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان به اعطای تسهیلات بلاعوض در قالب تفاهم‌نامه مشترک بین بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان به متقاضیان محروم روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر اشاره کرد و گفت: در قالب این تفاهم‌نامه ۲۶۰ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض برای این متقاضیان پرداخت شده است.

رضا خواجه‌ای ظهر امروز (۱۴ آبان‌ماه) در جمع خبرنگاران با اشاره به اعطای تسهیلات بلاعوض در قالب تفاهم‌نامه مشترک بین بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان به متقاضیان محروم روستایی و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر، عنوان کرد: در قالب این تفاهم‌نامه ۲۶۰ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض برای این متقاضیان پرداخت شده است.

وی با اشاره به اینکه، سهیمه استان زنجان از تفاهم‌نامه ۲۰ هزار واحد مسکن محرومان، ساخت ۵۲۰ واحد برای این اقشار بوده است، افزود: برای هر واحد مسکونی ۵۰۰ میلیون ریال بلاعوض، ۱۰ تن سیمان و ۲ تن میلگرد رایگان اختصاص یافت.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان از احداث و بهره‌برداری از ۱۶۸ واحد مسکن خانوارهای دارای حداقل دو عضو معلول روستایی با همکاری حساب ۱۰۰ امام (ره)، بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی در استان خبر داد و خاطرنشان کرد: میزان کمک‌های بلاعوض برای تکمیل واحدهای مسکونی نیمه‌تمام روستایی در دو سال گذشته، ۱۸۲ فقره به مبلغ ۱۸۱۶۰ میلیون ریال است.

خواجه‌ای با بیان اینکه، از مجموع ۹۲۶۷۸ واحد مسکونی روستایی ۵۲۰۰۰ واحد مسکونی معادل ۵۶ درصد در سطح استان مقاوم‌سازی شده است، تصریح کرد: با توجه به وقوع حوادثی مانند سیل، زلزله و یا سایر بلایای طبیعی لازم است که مقاوم‌سازی به عنوان یک امر مهم در دستور کار قرار گیرد که برنامه‌ریزی شده تا پایان سال ۱۴۱۰ تمامی واحدهای روستایی در استان مقاوم‌سازی شوند.

این مسئول تاکید کرد: جایگاه روستا و روستائیان در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موجب شده که به‌سازی و مقاوم‌سازی واحدهای مسکونی روستایی از اولویت‌های اصلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به شمار آید.

وی با اشاره به اینکه، این نهاد در احداث مسکن مقاوم روستایی، جزء رتبه‌های برتر بوده است، اظهار کرد: اجرای طرح ویژه به‌سازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی گامی استوار در راستای توسعه امکانات عمرانی و بهبود کیفیت مساکن روستایی است.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایسنا
موضوع خبر :
  • بنیادمسکن
  • تسهیلات
  • مقاوم سازی
  • زنجان
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد اعطای 260میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض برای ساخت مسکن محرومان در زنجان چیست؟

سوال: