بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
8 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

شتاب‌بخشی به آبادانی روستاهای فارس با برنامه منظومه‌های روستایی

تاریخ ارسال : 1402/08/15

شتاب‌بخشی به آبادانی روستاهای فارس با برنامه منظومه‌های روستایی

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان فارس، برنامه منظومه‌های روستایی را رویکردی برای شتاب‌بخشی به اجرای عمران و آبادانی روستاها دانست.

مسعود صف‌شکن در مراسم افتتاح دوره آموزش ملی اصول و مبانی تدوین و اجرای آبادانی و پیشرفت منظومه‌های روستایی کشور، برنامه منظومه‌های روستایی را رویکردی برای شتاب‌بخشی به اجرای عمران و آبادانی روستاها دانست و گفت: اجرای فعالیت‌های آموزشی زمینه‌ساز افزایش بنیه علمی کارشناسان و توان تخصصی آن‌ها است.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان فارس با اشاره به اینکه طرح  منظومه‌ها روستایی با هدف کشف استعدادها و ظرفیت‌های بالقوه روستاییان در  این استان برنامه‌ریزی شده است، ادامه داد: منظومه‌های روستایی تمام امکانات و ظرفیت‌های یک منطقه را از نظر اقتصادی، گردشگری، اشتغال و سایر موارد به صورت متمرکز اجرایی می‌کند.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان فارس اضافه کرد: منظومه‌های روستایی با محوریت اداره‌کل بنیاد مسکن اجرایی می‌شود، این منظومه‌ها هم اکنون در مرحله مطالعه قرار دارد و پس از تعیین مشاور با اعتبارات دولتی کارهای عملیاتی آن در روستاها اجرایی خواهد شد.

همچنین امیر برومند، معاون پشتیبانی بنیاد مسکن استان فارس در حاشیه این کارگاه آموزشی با بیان اینکه بنیاد مسکن فارس امکانات مناسب برای برگزاری دوره‌های آموزشی دارد، افزود: برگزاری این دوره‌ها زمینه‌ساز افزایش توان علمی و تخصصی همکاران است.

وی با اشاره به اینکه دوره دو روزه ملی منظومه‌های روستایی به میزبانی استان فارس برگزار شد، افزود: برنامه آبادانی و پیشرفت منظومه‌های روستایی در قالب رویکرد آمایشی و در برنامه‌ریزی‌های روستایی در حالی در دستور کار متولیان و دست‌اندرکاران امر در استان‌های کشور قرار گرفته است که رویکردهای جدیدی در نوسازی روستایی حاکم شده است.

برومند افزود: طی دهه‌های اخیر روند شتابان توسعه، چهره شهرها و روستاها را دگرگون کرده است، هرچند شهرها تاثیرپذیری بیشتری از فرایند توسعه و مدرنیزاسیون داشته‌اند با این حال روستاها هم از این وضعیت بی‌نصیب نمانده‌اند و هر ناظری در جریان سفر به روستاها متوجه این تغییرات شگرف در نوسازی واحدهای مسکونی و تاثیرات آن در معماری روستاها می‌شود.

 اهداف اصلی برگزاری این دوره آموزشی تعیین رویکردهای منظومه های روستایی و تشریح مفاهیم و آشنایی با چارچوب‌های کلی طرح و همچنین ارتقای سطح دانش و تجارب شرکت‌کنندگان است.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایسنا
موضوع خبر :
  • منظومه روستایی
  • عمران روستایی
  • بنیادمسکن
  • استان فارس
اشخاص :
  • معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد شتاب‌بخشی به آبادانی روستاهای فارس با برنامه منظومه‌های روستایی چیست؟

سوال: