بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
یک روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

سقف لرزان بیش از 35 هزار واحد مسکن روستایی خراسان جنوبی

تاریخ ارسال : 1402/08/15

سقف لرزان بیش از 35 هزار واحد مسکن روستایی خراسان جنوبی

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: 35 هزار و 353 واحد مسکن روستایی در استان نیاز به مقاوم سازی دارند.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در برنامه پرسمان صدا و سیمای استان گفت: کشور ما جزو ۱۰ کشور اول در بحث بلایای طبیعی است و همچنین خراسان جنوبی به لحاظ زلزله خیزی در مناطق خطر بسیار بالا است.
تنها افزود: بر اساس سرشماری سال ۹۵، ۸۸ هزار و ۸۳۵ واحد مسکن روستایی در هزار و ۷۵۲ روستا، نامقاوم شناسایی شده که تاکنون ۵۳ هزار و ۴۸۲ واحد مقاوم سازی شده اند.

وی گفت: ۴۰ درصد دیگر از این آمار که ۳۵ هزار ۳۵۳ واحد مسکن روستایی می‌شود هنوز نیاز به مقاوم سازی دارند و افراد باید متقاضی و پیگیر آن شوند.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی افزود: متوسط مقاوم سازی در کشور ۵۳ درصد است که این میانگین در استان ۶۰ درصد است و از ۳۰ تا ۹۵ درصد مسکن روستایی در شهرستان‌ها مقاوم سازی شده اند.تنها گفت: افراد متقاضی می‌توانند به بنیاد مسکن و یا نمایندگی‌های بنیاد مسکن مراجعه کنند و برای تسهیلاتی که تاکنون ۲۰۰ میلیون تومان بوده، ولی اخیرا بر اساس مصوبه دولت به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان با کارمزد ۵ درصد و بازپرداخت ۲۰ ساله افزایش پیدا کرده است درخواست دهند.
وی افزود: مصوبه تسهیلات ۳۵۰ میلیون تومانی ظرف ۲ تا ۳ هفته آینده اعلام می‌شود و باقی آن مربوط به بانک‌ها و بحث تأمین اعتبار است.
مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی همچنین گفت: افرادی که فرم «ج» آن‌ها قرمز است و در گذشته تسهیلاتی برای مسکن گرفته‌اند نمی‌توانند از این امتیاز استفاده کنند.

موضوع خبر :
  • سقف
  • لرزان
  • بیش
  • 35
  • هزار
  • واحد
  • مسکن
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد سقف لرزان بیش از 35 هزار واحد مسکن روستایی خراسان جنوبی چیست؟

سوال: