بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید

برنامه دولت برای رفع حاشیه‌نشینی در سیستان و بلوچستان؛ واگذاری زمین با تخفیف ویژه

تاریخ ارسال : 1402/08/14

برنامه دولت برای رفع حاشیه‌نشینی در سیستان و بلوچستان؛ واگذاری زمین با تخفیف ویژه

معاون بنیاد مسکن از اجرای برنامه ویژه دولت برای واگذاری زمین به حاشیه‌نشین‌های چابهار خبر داد و گفت:‌ علاوه بر این بنیاد مسکن وام ساخت نیز پرداخت می‌:ند.
مجید جودی  با اشاره به برنامه‌ریزی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای رفع حاشیه‌نشینی در چابهار، اظهار کرد: بنیاد مسکن در بافت‌های ناکارآمد  5 نقطه استان سیستان و بلوچستان در حال فعالیت است که یکی از این مناطق ساماندهی بافت‌های حاشیه چابهار است.
وی تصریح کرد: حدود 3 سال است که این کار شروع شده است و برنامه‌های مختلفی برای این منطقه داریم.
وی یادآور شد: چابهار یکی از مناطقی است که بالاترین حاشیه‌نشینی را در کشور دارد، از این رو برای رفع این مشکل، اراضی را از متصرفان گرفته و برای آنها سند صادر کردیم.معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: بر اساس یک دستورالعمل این زمین‌ها را به مردم واگذار می‌کنیم، از سوی دیگر یک سری اصلاح معبر نیز انجام شده است.
جودی با اشاره به تشکیل جلسه و انجام سفر به چابهار برای حل مشکل زمین 1070 هکتاری حاشیه این شهر، گفت:‌ به جز مرادآباد که مسائل آن در اختیار وزارت راه  وشهرسازی است، مابقی اراضی (1070 هکتار) در حال ساماندهی از سوی بنیاد مسکن است.
وی با بیان این‌که تاکنون حدود 400 قطعه واگذار کرده‌ایم و برای ساخت هم وام هم پرداخت می‌کنیم در خصوص نحوه واگذاری این زمین‌ها افزود:‌ بر اساس دستورالعمل مربوطه با تخفیف‌های خیلی ویژه برای افرادی که از قبل بوده‌اند، یعنی بومی‌ها اراضی واگذار می‌شود.
 

منبع خبر:
  • تسنیم
موضوع خبر :
  • واگذاری زمین
  • جودی
  • مسکن روستایی
  • بنیادمسکن
اشخاص :
  • معاون بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد برنامه دولت برای رفع حاشیه‌نشینی در سیستان و بلوچستان؛ واگذاری زمین با تخفیف ویژه چیست؟

سوال: