بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید

آغاز نهضت آسفالت معابر روستایی در قشم

تاریخ ارسال : 1402/08/06

آغاز نهضت آسفالت معابر روستایی در قشم

توافقنامه نهضت آسفالت معابر روستایی قشم با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، امام جمعه شهرستان و مدیرکل بنیاد مسکن استان هرمزگان به امضا رسید و این نهضت به صورت رسمی در این منطقه آغاز شد.

 توافقنامه نهضت آسفالت معابر روستایی قشم با حضور رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، امام جمعه شهرستان و مدیرکل بنیاد مسکن استان هرمزگان به امضا رسید و این نهضت به صورت رسمی در این منطقه آغاز شد. این توافقنامه باهدف بهره‌گیری از ظرفیت‌های محلی جهت هم‌افزایی و توسعه فعالیت‌های اجرایی عمران روستایی بین سازمان منطقه آزاد قشم و بنیاد مسکن امضا شده است.

براساس این توافقنامه قرار است عملیات آسفالت 211 هزار مترمربع از معابر 36 روستای جزیره قشم با همکاری ارگان‌های مذکور اجرا شود.منطقه آزاد قشم الگوی یک همکاری موفق در حوزه خدمات به مردم

مدیرکل بنیاد مسکن استان هرمزگان در آیین امضای تفاهم‌نامه نهضت آسفالت معابر روستایی جزیره قشم ضمن تقدیر از همکاری نزدیک مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم گفت: سازمان منطقه آزاد قشم در الگوی همکاری با محوریت ارائه خدمات به مردم جزیره در حوزه هایی همچون آسفالت معابر و واگذاری زمین در طرح مسکن جوانان، یک همکار نمونه و تعامل گرا است.

شهریار نوری‌زاده این توافقنامه را در امتداد توافقنامه سال‌های گذشته خواند و افزود: هدف از امضای این توافقنامه، خدمت‌رسانی بهتر به مردم روستاهای جزیره است.

وی همچنین از واگذاری 6008 قطعه زمین به جوانان قشمی در قالب طرح مسکن جوانان جزیره خبر داد و تاکید کرد: همکاری مسئولان منطقه آزاد قشم در این زمینه در کشور بی‌مانند است و امیدواریم در تعامل بیشتر بتوانیم جوانان شهرهای قشم و درگهان را نیز از این طرح بهره‌مند کنیم. وظیفه ما اعتماد و حمایت از مدیران نظام جمهوری اسلامی است. امام جمعه قشم نیز در این مراسم حضور مردمی و جهادی مسئولان جزیره را منطبق بر فرمایش مقام معظم رهبری دانست و گفت: وظیفه ما اعتماد و حمایت از مدیران نظام است و جای شکر دارد که مردم جزیره از فعالیت‌های سازمان منطقه آزاد قشم رضایت دارند. حجت‌الاسلام غلامرضا حاجبی بیان کرد: اعتماد و حمایت مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم با واسپاری مسئولیت‌ها به دهیاران پرتلاش جزیره و واگذاری کار به متخصصین امر، جای تقدیر و تشکر دارد.

وی با اشاره به دستاوردهای دولت سیزدهم و اقدامات صورت گرفته جهت حل مشکلات مردم، تصریح کرد: اگر چه مشکلات و چالش‌های اقتصادی در کشور وجود دارد، اما دولت همه تلاش خود را برای مهار تورم و رفع مشکلات به‌کار گرفته است و ما نیز باید پشتیبان مدیران جهادی و انقلابی باشیم.

دهیاران کلیدی‌ترین توسعه‌گران جزیره قشم

معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این جلسه با اشاره به نقش تاثیرگذار دهیاران در توسعه گفت: مهم‌ترین توسعه‌گران ما دهیاران هستند. سعید اکبریان ابراز داشت: بنا به دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، به‌زودی وظایف تصدی‌گری معاونت فنی و زیربنایی با لحاظ کردن چارچوب‌هایی، در اختیار دهیاران قرار می‌گیرد. وی همچنین از تهیه نظام‌نامه ارزیابی شهرداران و دهیاران خبر داد و خاطرنشان کرد: این نظام‌نامه پس از تایید هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان به اجرا در می‌آید.معاون فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم در پایان ضمن تقدیر از اعضای شوراهای اسلامی روستاها در پشتیبانی و همراهی با دهیاران تاکید کرد: براساس این نظام‌نامه ارزیابی، دهیاران مجری خدمات عمرانی، فرهنگی و اقتصادی روستای خود خواهند بود و حمایت سازمان هم با این نوع نگاه ادامه خواهد داشت.

منبع خبر:
  • تسنیم
موضوع خبر :
  • عمران روستایی
  • آسفالت
  • تفاهمنامه
  • قشم
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد آغاز نهضت آسفالت معابر روستایی در قشم چیست؟

سوال: