بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
8 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

بازنگری طرح هادی 60 روستای زنجان در دستور کار است

تاریخ ارسال : 1402/08/06

بازنگری طرح هادی 60 روستای زنجان در دستور کار است

خواجه ای, مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان گفت: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان 63.7 درصد است و بازنگری طرح هادی 60 روستا در دستور کار بنیاد است.

رضا خواجه‌ای گفت: طرح‌های هادی روستایی با هدف صیانت از اراضی ملی و با تعیین محدوده و حریم روستاها، کاهش آسیب‌پذیری ناشی از سوانح طبیعی، گسترش اقدامات مشارکت‌جویی روستاییان و شناسایی ظرفیت روستاها، بهبود زیرساخت‌های اقتصادی و اجتماعی اجرا می‌شود.

وی ابراز کرد: با توجه به اتمام افق ۱۰ ساله، تعداد روستاهای نیازمند تهیه طرح بازنگری ۲۵۴ روستا می باشد که برای اجرا ۲۶۰ میلیارد ریال اعتبار نیاز است که در صورت تامین اعتبارات، بنیاد مسکن استان آمادگی لازم را برای تهیه، اجرا و بازنگری طرح هادی همه روستاهای استان را دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: بازنگری طرح هادی با هدف بررسی نیاز روستا به سمت توسعه انجام می شود و این روند در افق ۱۰ ساله طرح هادی باید انجام شود.

خواجه ای تاکید کرد: در حال حاظر بازنگری طرح هادی ۶۰ روستای استان با اعتبار ی بیش از ۴۰ میلیارد ریال در دستور کار بنیاد مسکن می باشد و در یک سال گذشته ، طرح هادی ۷۴ روستای استان با اعتباری بالغ بر ۵۷ میلیارد ریال بازنگری شده است.

وی گفت: در بازنگری طرح هادی، شبکه معابر، کاربری ها، ساخت و سازها، سمت توسعه روستاها با افق ۱۰ ساله، تامین زمین و الحاق به محدوده روستا بررسی می شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی زنجان گفت: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان ۶۳.۷ درصد و در سطح کشور ۵۸ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

منبع خبر:
  • تحلیل بازار
موضوع خبر :
  • زنجان
  • بنیادمسکن
  • خواجه ای
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد بازنگری طرح هادی 60 روستای زنجان در دستور کار است چیست؟

سوال: