بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
یک روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

128 واحد مسکونی برای خانوارهای دارای 2 عضو معلول در زنجان احداث شد

تاریخ ارسال : 1402/07/29

128 واحد مسکونی برای خانوارهای دارای 2 عضو معلول در زنجان احداث شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: از ابتدای تاسیس حساب 100 حضرت امام (ره) 128 واحد مسکونی برای خانوارهای دارای 2 عضو معلول با کمک بنیاد مستضعفان و سازمان بهزیستی و اعتباری بالغ بر 64 میلیارد ریال احداث شده است.

رضا خواجه ای افزود: اعطای ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بلاعوض به واحدهای نیمه تمام روستایی، کمک بلاعوض به تامین مسکن محرومین در قالب (احداث، تعمیر، خرید و اجاره) به تعداد ۴۱۰ فقره با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال از دیگر اقدامات حساب ۱۰۰ امام (ره) به شمار می رود.

وی اظهار داشت: احداث ۷۲۷ واحد مسکونی از سوی انجمن خیرین مسکن ساز و توزیع بسته های معیشتی باکمک خیرین و معرفی خانوارهای محروم و مستاجرین برای اخذ وام قرض الحسنه به تعداد ۴۵ فقره و احداث ۳۵ واحد مسکونی برای محرومین توسط خیرین با بیش از ۷۰ میلیارد ریال از دیگر اقدامات مهم این‌ حوزه‌ بوده است.

این مسوول ادامه داد: بنیاد مسکن نهادی است که با هدف رفع محرومیت از جامعه تشکیل‌ شده است و در راستای این هدف باید میزان خدمات‌رسانی به قشر محروم و بی‌بضاعت جامعه را افزایش داده و برای رفع نیازهای این قشر تلاش و جدیت بیشتری شود.

وی با بیان اینکه تقویت حساب ۱۰۰ حضرت امام گامی مهم در راستای تامین مسکن محرومین است خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن استان همواره تقویت جایگاه حساب ۱۰۰ را بعنوان رکن اصلی در راس کارها و اهداف خود قرار داده است و با جدیت موضوع را پیگیری می کند که در این راستا، تامین مسکن برای اقشار محروم و کم درآمد از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان گفت: عموم مردم می توانند کمک های نقدی خود را برای ساخت مسکن محرومین از طریق شماره حساب ۱۰۰ نزد بانک ملی واریز کنند.

خواجه ای افزود: در سال جاری میزان کمک های نقدی خیرین به اقشار کم درآمد مبلغ ۱۳.۵ میلیارد ریال و میزان کمک های نقدی و غیر نقدی جهت تامین مسکن محرومین به مبلغ ۷۵میلیارد ریال به تعداد ۸۲ خانوار در استان بوده است.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایرنا
موضوع خبر :
  • مسکن محرومین
  • زنجان
  • بنیادمسکن
  • خانواده های دارای دو معلول
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
  • معاونت مسکن و عمران شهری
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد 128 واحد مسکونی برای خانوارهای دارای 2 عضو معلول در زنجان احداث شد چیست؟

سوال: