بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
8 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

با امضاء تفاهم نامه میان بنیادمسکن انقلاب اسلامی و سازمان ملی زمین و مسکن : زمین موردنیاز ساخت 50 هزار واحد مسکونی برای محرومان فراهم شد

تاریخ ارسال : 1402/07/25

زمین موردنیاز ساخت 50 هزار واحد مسکونی برای محرومان فراهم شد

بنیادمسکن انقلاب اسلامی و سازمان ملی زمین و مسکن تفاهم کردند که در ازای تحویل اراضی رایگان در روستاها و حریم شهرهای کوچک، 50 هزار واحد مسکونی برای محرومان ساخته شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی این تفاهم نامه امروز میان ارسلان مالکی رئیس سازمان ملی زمین و مسکن با محمد صالحی رئیس بنیادمسکن انقلاب اسلامی منعقد شد.

 این گزارش می افزاید: ارسلان مالکی معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان ملی زمین و مسکن در حاشیه امضای این تفاهم نامه گفت: تجربه عملکرد قبلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در مشارکت ساخت طرح های مسکن سازی نشان می دهد که تفاهم نامه اخیر با این نهاد انقلابی ، پیش تر از سایر تفاهم نامه های ساخت مسکن به سرانجام خواهد رسید و اقشار کم درآمد صاحب سرپناه خواهند شد.

غلام رضا صالحی رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم با اشاره به برنامه حمایت از ساخت مسکن محرومان توسط این نهاد انقلابی گفت: اولویت اصلی حساب 100 حضرت امام خمینی (ره) ایجاد سرپناه برای محرومان است .

 وی گفت: در قالب مشارکت در طرح نهضت ملی مسکن نیز امسال واگذاری 500 هزار قطعه زمین به روستاییان متقاضی مسکن را هدف گذاری کرده ایم و سال بعد نیز همین تعداد زمین برای ساخت مسکن نهضت ملی در روستاها واگذار خواهیم کرد.

 صالحی افزود: موضوع افزایش وام ساخت مسکن روستایی از 200 میلیون تومان به 350 میلیون تومان در کمیسیون تخصصی هیات دولت تصویب شده و منتظر اعلام جزئیات اعطای این وام هستیم.

گزارش روابط عمومی بنیاد مسکن می افزاید، بر اساس 3 تفاهم نامه ای که دیروز میان این دو دستگاه امضا شد،  درصورت اجرای پروژه ‏های ملی مسکن در شهرهای دارای جمعیت زیر 25 هزار نفر توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، تمامی اراضی مورد نیاز پروژه های نهضت ملی مسکن(در روستاها) و یا اراضی مورد نیاز برای تولید و عرضه مسکن روستایی، براساس مصوبات طرح‏ هادی روستاها به بنیاد واگذار می شود.

همچنین در روستاهای واقع در حریم شهرهای دارای جمعیت زیر 100 هزار نفر، اجرای طرح های نهضت ملی مسکن توسط بنیاد مسکن منوط به واگذاری رایگان اراضی لازم است.

در روستاهای واقع در حریم شهرهای دارای جمعیت بیش از 100 هزار نفر نیز، اراضی مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن متناسب با تعداد متقاضیان واجد شرایط و همچنین به منظور رفع نیازمندی‏های توسعه کالبدی و تولید مسکن روستایی، پس از وصول درخواست به صورت رایگان به بنیاد مسکن واگذار می‏شود.

در این تفاهم نامه همچنین تاکید شده است، بهره ‏برداری از اراضی واگذار شده در اجرای طرح نهضت ملی مسکن، به صورت اجارۀ 99 ساله به افراد واجد شرایط صورت می پذیرد.

علاوه بر این مسئولیت هر‏گونه پاسخ‏گویی درخصوص اراضی موضوع این تفاهم‏ نامه اعم از اعتراض به تشخیص، مالکیت، دعاوی مطروحه در محاکم دادگستری، درخواست بها یا معوض و یا سایر عناوین مشابه، بر عهده بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواهد بود.

منبع خبر:
  • روابط عمومی بنیاد مسکن
موضوع خبر :
  • زمین
  • موردنیاز
  • ساخت
  • 50
  • هزار
  • واحد
  • مسکونی
اشخاص :
  • رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
حوزه متولی :
  • حوزه ریاست
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد با امضاء تفاهم نامه میان بنیادمسکن انقلاب اسلامی و سازمان ملی زمین و مسکن : زمین موردنیاز ساخت 50 هزار واحد مسکونی برای محرومان فراهم شد چیست؟

سوال: