بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال جهش تولید با مشارکت مردم

طرح‌های هادی موجب توسعه ‌‌روستاهای سیستان و بلوچستان شد

تاریخ ارسال : 1402/07/18

طرح‌های هادی موجب توسعه ‌‌روستاهای سیستان و بلوچستان شد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی سیتان و بلوچستان با بیان اینکه طرح‌های هادی موجب توسعه ‌‌روستاهای سیستان و بلوچستان شد, گفت: معابر 27 روستای ایرانشهر و بمپور با حجم 227 هزار مترمربع در سال جاری آسفالت می‌شود.

مصطفی بیک مداح اظهار داشت: با بیان این مطلب به مناسبت هفته روستا و عشایر گفت: این میزان اجرای آسفالت هم به لحاظ حجم عملیات و هم به لحاظ تعداد روستاهای تحت پوشش ، بیش از مجموع میزان آسفالتی است که از ابتدای تاسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان تا کنون در شهرستان ایرانشهر و بمپور اجرا شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سیتان و بلوچستان گفت: تا کنون تعداد 17 روستا با مساحت بیش از 155 هزار متر مربع در این طرح اجرای زیرسازی و آسفالت شده و در ادامه در نیمه دو امسال ، 10 روستا با مساحت 71 هزار و 600 متر مربع زیرسازی و آسفالت خواهد شد.

وی ادامه داد: با اجرای نهضت آسفالت، به سطح معابر بهسازی شده ی روستاهای شهرستان ایرانشهر و بمپور، 227 هزار مترمربع افزوده خواهد شد که پیشران توسعه و رونق تولید و اشتغال در این مناطق است.

بیک مداح ضمن بیان اینکه طرح‌های هادی موجب توسعه محیط و کالبد روستاها در استان شده است گفت: اجرای طرح‌های هادی در روستاهای ایرانشهر و بمپور، موجبات رضایت‌مندی روستاییان را فراهم ساخته و علاوه برآن، این تحول بی‌نظیر باعث بهبود زیست و کیفیت زندگی و زمینه‌ای برای جذب سایر خدمات و امکانات درروستاها و ماندگاری ساکنان آن شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان سیتان و بلوچستان ادامه داد: بالغ بر 30 درصد جمعیت کشور ساکن روستا هستند و همه تلاش بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بر آن است تا با اجرای زیرساخت مناسب زمینه ساز توسعه روستایی استان شود.

وی ادامه داد : اجرای آسفالت در برخی از این روستاها از جمله چاه جمال، شهرزاد، رسول آباد، نوک آباد سرهنگ، دوراهی سد و کلینک اعظم خانی، یک تیر و دو نشان است چرا که در حاشیه و جوار شهر واقع شده‌اند و اجرای آسفالت می‌تواند ارزش و قابلیت روستاها را افزایش و موجب هدایت معکوس جمعیت به نواحی روستایی شود.

بیک مداح گفت: طراحی، برنامه‌ریزی و تلاش‌ها به نحوی است که امید می رود تا ابتدای زمستان اجرای طرح نهضت آسفالت در معابر ایرانشهر و بمپور خاتمه یابد و در دهه فجر امسال شاهد افتتاح این طرح‌ها باشیم.

منبع خبر:
  • تسنیم
موضوع خبر :
  • سیستان و بلوچستان
  • بنیادمسکن
  • بیک مداح
  • مسکن روستایی
  • طرح هادی
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (2)

نظر شما در مورد طرح‌های هادی موجب توسعه ‌‌روستاهای سیستان و بلوچستان شد چیست؟

سوال: