بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید

ساخت ١٧٧ هزار واحد نهضت ملی توسط بنیاد مسکن به اتمام رسید

تاریخ ارسال : 1402/07/17

ساخت ١٧٧ هزار واحد نهضت ملی توسط بنیاد مسکن به اتمام رسید

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: ١٧٧ هزار و 6٧٧ واحد شهری و روستایی در نهضت ملی مسکن به اتمام رسیده است و ٣5٣ هزار واحد شهری و روستایی نهضت ملی در دست اجرا داریم.

 «غلامرضا صالحی» روز یکشنبه در نشست خبری به مناسبت هفته روستا و عشایر اظهار داشت: در مجموع ۵٣١ هزار و ٣٨٠ واحد مسکونی روستایی و شهری توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در نهضت ملی کلید خورد.

وی افزود: به طور میانگین ٩ و نیم تا ١٠ میلیون ساخت هر متر از واحد روستایی برآورد شده است.

وی با بیان اینکه روستاها نقش مهمی در اقتصاد ملی دارند، گفت: امنیت غذایی کشور توسط روستاها تولید می‌شود و ٢٧ درصد جمعیت کشور در روستاهاست به گونه‌ای که ۴٠ هزار روستا بالای ٢٠ هزار خانوار در کل کشور داریم.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی ادامه داد: توسعه روستاها باید در دستور کار دستگاه های مربوطه باشد در این زمینه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی نیز در این زمینه فعال است.

وی با بیان اینکه طرح عمرانی قابل توجهی از بعدانقلاب در روستاها صورت گرفته است گفت: درآمد و اشتغال پایدار یکی از شاخص های ماندگاری روستاییان در روستاهاست.

صالحی عنوان کرد: لازم است در برنامه ریزی ها به موضوع روستا شود در برنامه هفتم توسعه به موضوع روستا ها توجه نکرده ایم و برنامه ها پاسخگوی نیازهای روستایی نیست ضمن اینکه بنیاد پیشنهاد هوایی را ارائه کرده ایم که امیدواریم مورد توجه نمایندگان مجلس قرار گیرد. ‌

وی با بیان اینکه حدود پنج میلیون و ٣٧٧ واحد مسکونی روستایی سرشماری شده است، گفت: طرحی از سال ٨۴ در دستور کار قرار گرفته است که تا کنون ٢ میلیون و ٩٠٠ واحد مسکونی روستایی نوسازی مقاوم سازی شده است.

رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی عنوان کرد: ۵٣ درصد از مسکن های روستایی کار مقاوم سازی تمام شده و به روستاییان تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه برای اولین بار در دولت سیزدهم از ٢٠٠ هزار به ٣۵٠ هزار فقره تسهیلات مسکن افزایش یافته است گفت: همچنین مبلغ تسهیلات روند افزایشی داشته است. اکنون افزایش سقف تسهیلات مسکن روستایی در سال ۱۴۰۲ به مبلغ ۳۵۰ میلیون تومان توسط دولت به تصویب رسیده است.

وی بیان داشت: سال گذشته بانک ها همکاری خوبی داشتند و تمام سهمیه ٢٠٠ هزار فقره را به بانک معرفی کردیم و ١٧٠ هزار فقره تسهیلات عقد قرارداد صورت گرفته است و الباقی آن تا پایان امسال پرداخت می‌شود.

به گفته رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، همچنین تا پایان سال ١۴٠۵ باید ٧٠ درصد واحدهای مسکن روستایی مقاوم سازی شود.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایرنا
موضوع خبر :
  • بنیاد مسکن
  • صالحی
  • روز روستا
اشخاص :
  • رییس بنیاد مسکن شهرستان
حوزه متولی :
  • حوزه ریاست
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد ساخت ١٧٧ هزار واحد نهضت ملی توسط بنیاد مسکن به اتمام رسید چیست؟

سوال: