بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
یک روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

طرح اجرای آسفالت برای 195 روستای استان مرکزی انجام شد

تاریخ ارسال : 1402/07/16

طرح اجرای آسفالت برای 195 روستای استان مرکزی انجام شد

 

مدیر کل بنیاد مسکن مرکزی گفت: از سال گذشته تاکنون طرح اجرای آسفالت در ۱۹۵ روستای استان مرکزی از محل اعتبارات تملک دارایی انجام شده است.

علی عسکری اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ حدود ۱۵۸ هزار و ۴۴۰ مترمربع و از سال گذشته تاکنون ۷۰۰ هزار مترمربع طرح آسفالت در روستاهای استان مرکزی انجام شده که از این نظر نسبت به روستاهای دیگر استان‌ها عملکرد مناسبی داریم.

وی گفت: سهمیه قیر رایگان از محل اعتبارات تملک دارایی سازمان برنامه و بودجه تخصیص پیدا می‌کند که اکنون مهلت دریافت اعتبارات به پایان رسیده اما زمان دریافت سهمیه قیر رایگان وجود دارد.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: اکنون با تعامل و همکاری با دهیاری‌ها، طرح‌های مشارکتی در حال انجام است و با پرداخت سهمیه سال جاری، از محل اعتبارات تملک دارایی، گام‌های موثرتری در راستای تکمیل آسفالت طرح‌های روستایی برداریم.

عسکری با اشاره به اینکه از سال های گذشته از محل اعتبارات دولتی به بنیاد مسکن برای تأمین قیر رایگان اختصاص پیدا می‌کند، افزود: در سال ۱۴۰۰، معادل چهار هزار و ۷۲۲ تن قیر رایگان تحویل بنیاد شده که ارزش آن معادل ۴۴۲ میلیارد ریال است که با این میزان اعتبار نسبت به اجرای طرح آسفالت معابر ۱۲۹ روستا اقدام شده است.

وی گفت: بخشی از هزینه‌های اجرا از محل اعتبارات تملک دارایی و بخشی دیگر با مشارکت دهیاری‌ها به صورت مشارکتی انجام می‌شود.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی عنوان کرد: در سال گذشته با تعامل و هم افزایی نمایندگان و مدیران دستگاه‌های اجرایی ذیربط، تأمین قیر رایگان به ارزش معادل ۶۳۸ میلیارد ریال انجام شده است.

عسکری ادامه داد: از محل اعتبارات تملکات دارایی استانی، ۶۱ روستا توسط بنیاد آسفالت و ۱۳۵ روستا نیز با مشارکت دهیاری‌ها طرح آسفالت اجرا شده است.

وی با بیان اینکه در مجموع از سال گذشته تاکنون ۱۹۵ روستا از محل اعتبارات طرح آسفالت اجرا شده، گفت: در ۲ سال اخیر برای ۳۲۴ روستا نیز طرح آسفالت معابر انجام شده است.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان مرکزی گفت: به واسطه تعامل دستگاه‌های اجرایی ذیربط و هم افزایی اکنون بستر مناسبی برای تکمیل طرح‌های آسفالت در روستاها فراهم است و بنیاد نیز اعلام آمادگی کرده در این راستا از هیچ کوششی دریغ نکند.

عسکری گفت: امید است با تعامل و همکاری مسئولان استان و دهیاری‌ها و اختصاص اعتبارات از سازمان برنامه و بودجه بتوانیم نسبت به تکمیل تعداد بیشتری از آسفالت معابر اقدام کنیم.

 

منبع خبر:
  • خبرگزاری مهر
موضوع خبر :
  • مرکزی
  • بنیادمسکن
  • آسفالت
  • عسگری
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد طرح اجرای آسفالت برای 195 روستای استان مرکزی انجام شد چیست؟

سوال: