بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
4 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

میانگین اجرای طرح هادی روستایی در زنجان 63.7 درصد است

تاریخ ارسال : 1402/07/15

میانگین اجرای طرح هادی روستایی در زنجان 63.7 درصد است

مدیرکل بنیاد مسکن زنجان،گفت: میانگین اجرای طرح هادی روستایی در این استان ۶۳.۷ درصد و در سطح کشور ۵۸ درصد است که در این زمینه زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

رضا خواجه‌ای در جمع خبرنگاران، گفت: روستاها به عنوان یکی از کانون‌های پرتحرک، مولد و مؤثر در اقتصاد کشور، مظهر خوداتکایی و خودکفایی می‌باشند.

وی ابراز داشت: روستاها به عنوان مکان‌هایی برخوردار از مواهب طبیعی که کمتر دستخوش تغییرات دست ساخته‌های بشری شده‌اند جاذبه‌های گردشگری ویژه ای دارند.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان، به ساخت ۵۲۰ واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد روستایی و شهری به همت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان و بنیاد مستضعفان اشاره کرد و گفت: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده، تاکنون، ۵۰۰ میلیون ریال تسهیلات بلاعوض، ۱۰ تن سیمان و ۲ تن میلگرد رایگان برای هر واحد مسکن روستایی پرداخت شده است.

خواجه‌ای تاکید کرد: در حال حاضر تعداد اجرای طرح هادی در روستاهای بالای ۲۰ خانوار، ۴۴۸ روستا می‌باشد که می‌توان گفت، میانگین اجرای طرح هادی روستایی در استان زنجان ۶۳.۷ درصد و در سطح کشور ۵۸ درصد است که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد.

وی اظهار کرد: آسفالت معابر ۱۵۳ روستا از محل اعتبارات قیر یارانه‌ای سهمیه سال ۱۴۰۱ با اعتبار ۶۲۰ میلیارد ریال در حال اجرا است.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان، افزود: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ترویج مقاوم سازی، آموزش و ارتقای دانش فنی روستایی در پیشگیری از حوادث نقش مهمی دارد، و با ارائه خدمات فنی، پشتیبانی و اعطای تسهیلات بانکی و وجوه بلاعوض به موضوع بازسازی، نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی تاکید جدی دارد.

خواجه‌ای افزود: از مجموع ۹۲ هزار و ۶۷۸ واحد مسکونی روستایی ۵۲ هزار واحد مسکونی در سطح استان معادل ۵۶ درصد مقاوم سازی شده است.

 

موضوع خبر :
  • طرح هادی
  • بنیادمسکن
  • زنجان
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد میانگین اجرای طرح هادی روستایی در زنجان 63.7 درصد است چیست؟

سوال: