بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
8 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

شرط پرداخت وام به متقاضیان مسکن ملی دزفول پیشرفت 60 درصدی پروژه است

تاریخ ارسال : 1402/07/10

شرط پرداخت وام به متقاضیان مسکن ملی دزفول پیشرفت 60 درصدی پروژه است

 

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دزفول گفت: در حال حاضر از پنج سایت پروژه مهرشهر مسکن ملی شهرستان دزفول 3 سایت به پیشرفت 60 درصدی رسیده‌اند که متمم قرارداد تسهیلات برای آنان امضا شده است.

مخاطبان فارس با راه‌اندازی پویشی خواستار حل مشکل متقاضیان پروژه‌ی مهرشهر مسکن ملی شهرستان دزفول شدند. این کمپین با عنوان «مطالبه عقد قرارداد و پرداخت وام به پروژه مسکن ملی دزفول» در سامانه «فارس من» ثبت شده است.

مخاطبان در این پویش عنوان کرده‌اند: «ما متقاضیان پروژه مهرشهر مسکن ملی شهرستان دزفول از مسؤولان  درخواست داریم نسبت به عقد قرارداد با متقاضیان و تزریق وام جهت پیشرفت فیزیکی پروژه اقدام کنند چرا که پرداخت 60 میلیون تومان در چهار ماه برای هیچ کدام از متقاضیان مقدور نیست.»

در همین رابطه محسن مروارید نژاد مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دزفول اظهار کرد: پروژه‌ی مهر شهر دزفول شامل 764 واحد است که در قالب 5 سایت با میانگین پیشرفت 45درصدی است.

وی افزود: این پروژه از دو منبع باید ساخته و تکمیل شود یکی از منابع، آورده متقاضیان و دیگری تسهیلاتی که در این خصوص دولت مشخص کرده است که این تسهیلات به صورت مرحله‌ای و با پیشرفت کار برای پروژه از سوی بانک عامل پرداخت می‌شود.

مروارید نژاد تصریح کرد: عقد قرارداد زمین (عرصه) کلی با اداره راه و شهرسازی انجام شده است ولی به دلایلی همچون مشخص نبودن قیمت ساخت و مبلغ تمام شدن کار، امکان قرارداد ساخت وجود نداشته است. از سوی دیگر هر شخص در سامانه نهضت ملی مسکن یک پرونده الکترونیکی دارد که محل پروژه‌ی وی و مراحل برداشت از حساب در آن سامانه ثبت می‌شود.

وی ادامه داد: جهت عقد قرارداد متمم  از 300 میلیون به 550 میلیون تسهیلات، باید پروژه به 60 درصد پیشرفت کار رسیده باشد که بتوان با بانک عامل متمم قرارداد امضا کرد در حال حاضر از 5 سایت پروژه 3 سایت به پیشرفت 60 درصدی رسیده‌اند که متمم قرارداد تسهیلات برای آنان امضا شده است.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دزفول همچنین یادآور شد: همانطور که ذکر شد پیشرفت کار با پرداخت به موقع آورده توسط متقاضیان و پرداخت مرحله‌ای تسهیلات توسط بانک بستگی دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس، طرح مسکن ملی با هدف کمک به خانه‌دار شدن اقشار متوسط و ضعیف جامعه ارائه شده است.

مرحله اول ثبت نام طرح مسکن ملی، از سه سال گذشته آغاز شده و وعده دولت، واگذاری 400 هزار واحد مسکونی به متقاضیان واجد الشرایط تا پایان اجرای این طرح است.

منبع خبر:
  • خبرگزاری فارس
موضوع خبر :
  • دزفول
  • بنیادمسکن
  • وام
  • مسکن روستایی
اشخاص :
  • رییس بنیاد مسکن شهرستان
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (4)

نظر شما در مورد شرط پرداخت وام به متقاضیان مسکن ملی دزفول پیشرفت 60 درصدی پروژه است چیست؟

سوال: