بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال جهش تولید با مشارکت مردم

اجرای طرح هادی در 13 روستای پیرانشهر

تاریخ ارسال : 1402/07/10

اجرای طرح هادی در 13 روستای پیرانشهر

 

رئیس بنیاد مسکن پیرانشهر در گفتگو با خبرنگاران از اجرای طرح هادی در 13 رئستای این شهرشتان با اعتباری بالغ بر11 میلیارد تومان خبر داد.

معروفی در این خصوص اظهار داشت: در طی سال ۱۴۰۲ اتفاقات خوبی در اجرای طرح هادی در سطح روستاهای شهرستان پیرانشهر را شاهد بودیم که نمونه عینی آن اجرای طرح هادی در ۱۳ روستای (پسوه، گردکسپیان، پیرکانی، رزگاری، کهنه‌لاهیجان، لاوین، دربکه، کلاکین، گردبن، دلیزه، بسطام بیک، گزگسک پیران  و اشنوزنگ) و همچنین در طی سال جاری تا کنون اجرای عملیات زیرسازی، بهسازی، جدول گذاری، روکش آسفالت، سنگ فرش و دیوار ساحلی اجرا گردید و ۵ روستای دیگر نیز در دستور کار قرار دارند.

رئیس بنیاد مسکن پیرانشهر در ادامه بیان داشت: در سال جاری، در حوزه مسکن نیز توانسته ایم با جذب اعتبارات لازم برای بهسازی و نوسازی  ۳۶۵ مورد مسکن روستایی هر کدام به مبلغ ۲۰۰ میلیون تومان  بصورت تسهیلات بلند مدت ۲۰ ساله با بهره ۴ درصد، شاهد پایان کار ۱۶۱ واحد مسکن روستایی تا کنون باشیم که مابقی نیز در حال اجرا می باشند و انتظار می رود تا اتمام سال جاری به بهره‌برداری برسند.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان خود از اعطای ۲۰۳ مورد کمک بلاعوض ۵۰ و ۳۰ میلیون تومانی مسکن به روستاییان شهرستان پیرانشهردر قالب تفاهمنامه مشترک با بنیاد مستضعفان و جانبازان در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

 

موضوع خبر :
  • طرح هادی
  • عمران روستایی
اشخاص :
  • رییس بنیاد مسکن شهرستان
حوزه متولی :
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد اجرای طرح هادی در 13 روستای پیرانشهر چیست؟

سوال: