بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال جهش تولید با مشارکت مردم

5913 ثبت نامی مسکن ملی در سه شهر همدان

تاریخ ارسال : 1402/07/04

5913 ثبت نامی مسکن ملی در سه شهر همدان

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان همدان گفت: 5 هزار و 913 نفر در حوزه مسکن ملی در سه شهر جورقان, مریانج و قهاوند ثبت نام کردند که یک هزار و 160 فقره تایید نهایی شده است.

داوود سوری در کارگروه امور زیربنایی و تامین مسکن شهرستان همدان با اشاره به پروژه‌های طرح ملی مسکن شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر همدان اظهار کرد: در این راستا از سوی بنیاد مسکن در سه شهر جورقان، مریانج و قهاوند اقداماتی صورت گرفته است.

وی با اشاره به یک‌هزار و ۱۴۷ ثبت‌نامی مسکن در شهر جورقان که ۲۰۴ فقره تایید نهایی شده است گفت: توافق ۳۰ هکتار زمین در این شهر با مالک انجام شده و هفت قطعه ۲۰۰ متری هم در قالب باقی مانده مسکن‌های مهر خواهیم داشت.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان همدان با بیان اینکه در شهر مریانج ۴ هزار و ۴۷۱ ثبت‌نام مسکن داشتیم که ۹۱۲ مورد تایید نهایی شده است عنوان کرد: در این شهر سه مورد زمین با مالک توافق شده و دنبال تایید نهایی هستیم.

وی با اشاره به اینکه زمین‌‌هایی در شهر مریانج نیاز به تایید نوع خاک از سوی جهاد کشاورزی دارند که امیدوارم زودتر انجام شود گفت: در شهر قهاوند نیز ۲۹۵ متقاضی مسکن ثبت‌نام کردند که ۴۴ مورد تایید نهایی شده است.

سوری با بیان اینکه در شهر قهاوند ۲.۲ هکتار زمین برای مسکن مورد تایید قرار گرفته اما ۲۲ هکتار که با مالکان توافق داشتیم نیاز به همکاری جهاد کشاورزی دارد افزود: در سه شهر زیر ۲۵ هزار نفر همدان در مجموع ۵ هزار و ۹۱۳ فقره ثبت‌نامی داشتیم که یک هزار و ۱۶۰ فقره تایید نهایی شده است.

وی با بیان اینکه در شهر همدان آماده‌سازی ۱۱ هزار واحد مسکن انجام شده و یک‌هزار و ۵۰۰ واحد آن تا فندانسیون پیش رفته است خاطرنشان کرد: به دنبال این هستیم پروژه ۱۲۰ واحدی شهرک بهشتی در دهه فجر به بهره‌برداری برسد.

مدیر بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان همدان با اشاره به آماده‌سازی ۶۰۰ واحدی شهرک بهشتی که به زودی فندانسیون اجرا خواهد شد گفت: ۶۹۰ واحدی شهرک بهشتی نیز ۵۰ درصد پیشرفت داشته است. 

شهردار قهاوند نیز با بیان اینکه تقریبا تمام اراضی قهاوند شرایط یکسانی دارد و می‌طلبد جهاد همکاری بیشتری در تایید زمین‌های مسکن ملی داشته باشد اظهار کرد: امیدوارم در قهاوند سامانه مسکن بار دیگر باز شود و متقاضیانی ثبت‌نام کنند.

محمد رستگار بیان کرد: تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی برای مسکن کافی نیست و افرادی که بخواهند خودشان مسکن بسازند با مشکلاتی مواجه خواهند شد.

منبع خبر:
  • خبرگزاری فارس
موضوع خبر :
  • نهضت ملی
  • همدان
  • بنیادمسکن
اشخاص :
  • رییس بنیاد مسکن شهرستان
حوزه متولی :
  • معاونت مسکن و عمران شهری
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد 5913 ثبت نامی مسکن ملی در سه شهر همدان چیست؟

سوال: