بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
5 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

طرح هادی روستاهای زلزله‌زده خوی در حال اجرا است

تاریخ ارسال : 1402/06/22

طرح هادی روستاهای زلزله‌زده خوی در حال اجرا است

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی گفت: طرح هادی در 12 روستایی که در کانون زلزله شهرستان خوی قرار داشت و احداث واحدهای آن‌ها به اتمام رسیده است, اجرا می‌شود.

جعفر برزگر با اشاره به خدمات بنیاد مسکن در مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی اظهار کرد: ۳۰ پروژه اجرای طرح هادی روستاها با اعتباری بالغ بر ۳۷ میلیارد تومان در خوی اجرا شده است.

وی افزود: با حمایت استاندار آذربایجان‌غربی ۱۲ روستایی که در کانون زلزله قرار داشتند و احداث واحدهای آن‌ها به اتمام رسیده است، معابر آسفالت‌ریزی و طرح هادی همان روستاها نیز اجرا می‌شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان‌غربی با بیان اینکه برای این روستاها اعتباری بالغ بر ۲۱ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، خاطرنشان کرد: بیشتر اقدامات ما در ۱۲ روستای اصلی که در کانون زلزله قرار داشتند، هدایت آب‌های سطحی بود.

برزگر با تاکید بر اینکه اصلاح معابر این روستاها از دیگر اقدامات بنیاد مسکن است، تصریح کرد: با اجرای طرح هادی و آسفالت‌ریزی معابر روستاها بیش از دو هزار خانوار روستایی از مزایای آن بهره‌مند خواهند شد و تا پایان شهریورماه شاهد بهره‌برداری کامل آن‌ها را خواهیم بود.

 هشتم بهمن‌ماه ۱۴۰۱ زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر شهرستان خوی را لرزاند که خسارات بزرگی به روستاهای این شهرستان وارد کرد.

منبع خبر:
  • ایمنا
موضوع خبر :
  • زلزله خوی
  • بنیادمسکن
  • بازسازی
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد طرح هادی روستاهای زلزله‌زده خوی در حال اجرا است چیست؟

سوال: