بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
یک روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

رتبه نخست شهرستان نهاوند در بخش نوسازی و بهسازی مسکن روستایی

تاریخ ارسال : 1402/06/21

رتبه نخست شهرستان نهاوند در بخش نوسازی و بهسازی مسکن روستایی

سرپرست بنیاد مسکن شهرستان نهاوند گفت: در بخش نوسازی و بهسازی مسکن‌ روستایی شهرستان نهاوند در سطح کشور رتبه اول را دارد و تاکنون افزون‌ بر ۵۸۰ میلیارد تومان اعتبار به متقاضیان این حوزه پرداخت شده است.

حسن جلالوند در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: شهرستان نهاوند دارای ۱۶۹ روستای دارای سکنه، در قالب ۲۳هزار و ۴۵۰ خانوار و ۲۶هزار و ۳۷۱ واحد مسکونی روستایی است.

وی تصریح کرد: از مجموع ۲۶‌هزارو ۳۷۱ واحد مسکونی روستایی در شهرستان تا امروز در حوزه نوسازی و مقاوم‌سازی مسکن روستایی، ۲۲ هزار و ۲۵۰ متقاضی به‌منظور اخذ تسهیلات نوسازی به بانک‌های عامل معرفی ‌شده که تاکنون عملیات ساخت ۲۱ هزار و ۲۰۰ واحد به اتمام رسیده و مالکان پایان کار خود را دریافت کرده‌اند.

جلالوند افزود: تاکنون ۸۹ درصد واحدهای مسکن  روستایی در شهرستان نهاوند نوسازی و مقاوم‌سازی شده‌اند و اعتبار پرداختی به متقاضیان در این حوزه از سال ۸۴ تاکنون افزون‌ بر ۵۸۰ میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: همچنین تاکنون ۲۳‌هزارو ۶۸۵ جلد سند مالکیت روستایی با همکاری اداره ثبت‌ اسناد و املاک شهرستان صادر و تحویل مالکان شده است که معادل ۹۷ درصد املاک روستایی شهرستان است.

سرپرست بنیاد مسکن شهرستان نهاوند یادآور شد: جمعیت روستایی شهرستان بیش از ۸۷ هزار نفر بوده و همه ۱۶۹ روستای این شهرستان تعیین محدوده شده و دارای طرح هادی هستند.

جلالوند تاکید کرد: در حوزه اجرای طرح‌های هادی نیز این بنیاد تاکنون فاز اول بهسازی ۱۰۰ روستا را با اعتباری افزون‌بر ۸۶ میلیارد تومان به انجام رسانده که از این تعداد طرح هادی ۶۳ روستای آن به اتمام و به بهره‌برداری رسیده و ۳۷ روستا در دست اقدام است.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایسنا
موضوع خبر :
  • بهسازی
  • مسکن روستایی
  • نهاوند
  • بنیادمسکن
اشخاص :
  • رییس بنیاد مسکن شهرستان
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد رتبه نخست شهرستان نهاوند در بخش نوسازی و بهسازی مسکن روستایی چیست؟

سوال: