بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
8 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

بازنگری طرح هادی 184 روستا در قزوین

تاریخ ارسال : 1402/06/13

بازنگری طرح هادی 184 روستا در قزوین

مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین گفت: طرح هادی 184 روستای این استان از ابتدای سال جاری تاکنون با اعتباری معادل 93 میلیارد ریال مطالعه و بازنگری شد.

فرهاد سبحانی ضمن بیان این مطلب،‌ خاطرنشان کرد: طرح هادی در تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان اجرا شده و بازنگری طرح‌ها نیز در ۵۸۸ روستا به پایان رسیده که انجام این مساله حرکتی قابل توجه در راستای توسعه روستایی به شمار می‌رود.

وی اضافه: در استان قزوین ۸۴۲ روستای دارای سکنه وجود دارد که از این تعداد ۶۹۱ روستای بالای ۲۰ خانوار جمعیت دارد و برای این تعداد روستا از گذشته تاکنون یک هزار و ۳۵۰ طرح تهیه و تصویب شده است.

سبحانی، افق طرح هادی روستایی را ۱۰ ساله اعلام کرد و یادآور شد: بعد از این زمان بایستی به منظور تامین خواسته های مردمی و برای توسعه روستا مطابق با نیازمندی های آنان بازنگری صورت بگیرد که این اقدام در ۵۸۸ روستای استان قزوین با اعتباری معادل ۳۰۰ میلیارد ریال به پایان رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن استان قزوین اضافه کرد:‌ ۶۵۱ نشست در رابطه با گروه کارشناسی، تصویب و سایر مواردی مثل الحاق به طرح و بازدیدها، از جمله اقدامات بنیاد مسکن در سال جاری بوده که با حضور نمایندگان دستگاه‌های اجرایی انجام شده است.

 طرح هادی به طرحی گفته می‌شود که برای ساماندهی، نظم بخشیدن و اصلاح بافت روستا انجام می‌شود تا میزان و مقدار گسترش اراضی موجود برای کاربری های تجاری، مسکونی، صنعتی، زراعی و سایر موارد مطابق با چارچوب‌ها مشخص شود.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایسنا
موضوع خبر :
  • طرح هادی
  • عمران روستایی
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (2)

نظر شما در مورد بازنگری طرح هادی 184 روستا در قزوین چیست؟

سوال: