بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
3 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

اجرای طرح هادی 236 روستای کهگیلویه و بویراحمد 1180 میلیارد اعتبار می‌خواهد

تاریخ ارسال : 1402/06/12

اجرای طرح هادی 236 روستای کهگیلویه و بویراحمد 1180 میلیارد اعتبار می‌خواهد

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد می‌گوید: برای اجرای طرح هادی در ۲۳۶ روستای این استان نیازمند یک هزار و ۱۸۰ میلیارد تومان اعتبار هستیم.

سهراب اصالت زاده اظهار داشت: تاکنون 721 روستای بالای 20 خانوار کهگیلویه و بویراحمد تهیه طرح شده که در 485 روستا طرح هادی اجرا شده و برای اجرا در 236 روستای دیگر یک هزار و 180 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به اینکه در سفر دوم رئیس جمهوری پیشنهاد اختصاص 600 میلیارد تومان اعتبار برای اجرای طرح هادی 50 درصد این روستاها معادل 118 روستا داده‌ایم، عنوان کرد: در صورت تامین اعتبار در کمترین زمان ممکن عملیات اجرایی در جبهه‌های مختلف این روستاها آغاز خواهد شد.

اصالت‌زاده با اشاره به اجرای طرح هادی در 67 درصد روستاهای بالای 20 خانوار این استان، ابراز کرد: بنیاد مسکن متولی پروژه‌های عمرانی در سطح روستاهاست و کلیه فرایند عمرانی در روستاها و نقشه راه روستاها توسط بنیاد مسکن به مردم و مسئولان ارائه می‌شود.

معاون بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه در کنار تهیه و اجرای طرح‌های هادی، روستاهای دارای بافت باارزش و هدف گردشگری را داریم، افزود: در کنار تسهیلات کم‌بهره بلندمدت، وام بلاعوض هم به آسیب‌دیدگان اعطا می‌شود و به دلیل اهمیت پیشگیری، بهسازی واحد‌های روستایی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

اصالت زاده خاطرنشان کرد: ایجاد زمینه توسعه عمرانی روستاها، تامین عادلانه امکانات از طریق تسهیلات، هدایت فیزیکی روستاها و خدمات عمومی را از جمله اهداف اجرای طرح هادی روستایی بوده و سالانه 10 درصد شامل 72 روستا بازنگری طرح هادی داریم.

وی با اشاره به اینکه افق طرح هادی 10 سال یکبار بوده و باید بعد از 10 سال بازنگری طرح هادی در روستاها صورت گیرد، یادآور شد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با حمایت همه جانبه دولت در راستای نوسازی و بازسازی واحدهای مسکونی فرسوده روستایی گام بر می‌دارد و تاکنون در این بخش در استان کارهای بزرگی انجام شده که مورد رضایت مردم به عنوان ولی نعمتان انقلاب اسلامی واقع شده است.

اصالت زاده بیان کرد: انتظار می‌رود بانک‌های عامل در راستای جذب تسهیلات توسط متقاضیان نهایت همکاری را داشته باشند و در زمینه پذیرش ضمانت های بانکی سخت گیری زیاد نکنند تا بلکه شاهد تحقق برنامه‌های پیش بینی شده در کمترین زمان ممکن باشیم.

وی تصریح کرد: برخی واحدهای مسکونی روستایی در استان در معرض خطرات مختلفی همچون زلزله، سیل و رانش زمین هستند که این امر نیازمند همکاری بانک‌ها برای پرداخت سریعتر تسهیلات است.

منبع خبر:
  • تسنیم
موضوع خبر :
  • طرح هادی
  • عمران روستایی
اشخاص :
  • معاون عمران روستایی بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (2)

نظر شما در مورد اجرای طرح هادی 236 روستای کهگیلویه و بویراحمد 1180 میلیارد اعتبار می‌خواهد چیست؟

سوال: