بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
5 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

روند تکمیل پروژه مسکن کریمان در اردستان به کندی پیش می‌رود

تاریخ ارسال : 1402/06/11

روند تکمیل پروژه مسکن کریمان در اردستان به کندی پیش می‌رود

رئیس بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی شهرستان اردستان گفت: نبود نیروی کارگری و پیمانکاران بومی باعث شده پروژه ۲۲۰ واحدی مسکن کریمان اردستان به کندی پیش رود.

محمدعلی نریمانی اظهار کرد: عمده فعالیت بنیاد مسکن در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت است و بیشترین فعالیت این نهاد، تامین مسکن افراد نیازمند و محروم خواهد بود.

وی با اشاره به عملیات ساخت ۲۲۰ واحد مسکونی کریمان اردستان، افزود: پس از یک دوره وقفه ایجاد شده در روند عملیات این واحدها به دلیل استفاده پیمانکار از اتباع بیگانه و مصوبه شورای تامین تعطیل شده بود، عملیات ساخت مجدد از سرگیری شده است، اما نبود نیروی کارگری و پیمانکاران بومی باعث شده این پروژه به کندی پیش رود. البته پیگیری‌هایی برای برطرف کردن این مشکل انجام شده، اما از دست بنیاد مسکن خارج است.

رئیس بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی شهرستان اردستان تصریح کرد: با پیگیری‌های فرماندار شهرستان و دیگر دستگاه‌های متولی تسهیلات قابل توجه و همچنین کمک‌های غیر نقدی به این پروژه تزریق شده است. همچنین خیرین مسکن ساز حدود ۲۰ میلیارد ریال به این پروژه تخصیص داده است.

نریمانی خاطرنشان کرد: در شهرستان اردستان، ۵۹ روستای بالای ۲۰ خانوار و سه شهر زیر ۲۵ هزار نفر و ۲۳۰ روستا وجود دارد که اگر دارای طرح هادی و مورد تایید باشد تسهیلات ۲۰۰ میلیون تومانی با نرخ کارمزد پنج درصد با باز پرداخت ۱۸ ساله و با دو سال تنفس قابل پرداخت است. 

وی گفت: در چهار سال اخیر بالغ بر ۱۰۰۰ تسهیلات روستایی پرداخت شده و طرح‌های انبوه سازی در دستور کار قرارگرفته و در روستای ونین ۴۰ واحد در حال تکمیل است و در ظفرقند ۷۰ واحد و یک طرح ۱۷ واحدی که در ادامه آن ساخته خواهد شد.

رئیس بنیاد مسکن و انقلاب اسلامی شهرستان اردستان اضافه کرد: در روستای امیران ۷۹ واحد مصوب و ۵۰ واحد آن قرارداد بسته شده طرح انبوه سازی تجاری در روستای موغار در حال انجام است که با دریافت مجوز از استان اینکار عملیاتی می‌شود، همچنین افرادی که زمین برای ساخت گرفته و اقدام به ساخت نکرده‌اند باید آن را تحویل دهند، زیرا نساختن آن موجب گران شدن زمین در روستا می‌شود.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایسنا
موضوع خبر :
  • نهضت ملی
  • اردستان
  • بنیادمسکن
  • نریمانی
  • بنیادمسکن
اشخاص :
  • رییس بنیاد مسکن شهرستان
حوزه متولی :
  • معاونت مسکن و عمران شهری
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (2)

نظر شما در مورد روند تکمیل پروژه مسکن کریمان در اردستان به کندی پیش می‌رود چیست؟

سوال: