بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
8 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

بذرپاش: 500 هزار قطعه زمین روستایی در ‌طرح نهضت ملی مسکن به ‌متقاضیان ‌تحویل می‌شود‌

تاریخ ارسال : 1402/06/07

بذرپاش: 500 هزار قطعه زمین روستایی در ‌طرح نهضت ملی مسکن به ‌متقاضیان ‌تحویل می‌شود‌

وزیر راه و شهرسازی گفت: هدف گذاری شده تا امسال نیز ۵۰۰ هزار قطعه زمین روستایی در قالب طرح نهضت ملی مسکن به مردم و متقاضیان در سراسر کشور تحویل شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در استان قم چندین پروژه در دستور کار بود، بخشی از آن‌ها را شامل تحویل 2 هزار و 389 واحد مسکونی نهضت ملی مسکن  عنوان کرد و گفت: روز گذشته بیش از 100 هزار واحد با حضور رییس‌جمهور در 21 استان کشور افتتاح شد که استان قم جزو آنها نبود. بنابراین افتتاح‌های واحدهای مسکونی استان قم امروز (6شهریور) در سفر به آن استان، انجام شد.

افتتاح 2 هزار و 389 واحد نهضت ملی مسکن در قم

عضو کابینه دولت سیزدهم با بیان اینکه از یک مجتمع 541 واحدی بازدید کرده و روند ساخت و ساز را مطلوب ارزیابی می‌کند، افزود: از میزان 2 هزار و 389 واحد مسکونی افتتاح شده، یک هزار و 40 واحد توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در قالب روستایی و شهری ساخته شده است.

واگذاری 5 هزار قطعه زمین به متقاضیان مسکن روستایی در قم

بذرپاش توضیح داد: در استان قم 5 هزار قطعه زمین روستایی که جزو طرح های مشترک وزارت راه و شهرسازی و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است آماده سازی شد. هدف گذاری شده تا امسال نیز 500 هزار قطعه زمین روستایی در قالب طرح نهضت ملی مسکن به مردم و متقاضیان در سراسر کشور تحویل شود.

وی ادامه داد: امروز 5 هزار قطعه زمین در جوار حرم حضرت معصومه(س) در مدار این طرح قرار گرفت و در دو فاز دیگر به تعداد 10 هزار قطعه زمین در استان قم، واگذار خواهد شد.

برنامه تکمیل کنارگذر قم به طول 32 کیلومتر در دولت سیزدهم

وی از دیگر پروژه‌های استان قم را تکمیل کنارگذر شهیدسلیمانی عنوان کرد و گفت: این کنار گذر یکی از کنارگذرهای مهم قم به طول 32 کیلومتر است که می‌تواند بار ترافیکی شهر قم را کم کند. با تکمیل این کنارگذر از مسیر تهران به قم، افرادی که می خواهند از سمت سلفچگان و اراک به سمت قم طی مسیر کنند، لازم است تا وارد شهر قم شوند که بار ترافیکی فراوانی را به شهر قم تحمیل می‌کند و باعث مشکلات ترافیکی بسیاری در قم می‌شود که با احداث آن بار ترافیکی کاهش قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت.

بذرپاش افزود: این طرح با مشارکت بخش خصوصی و یکی از بانک‌های عامل در وزارت راه و شهرسازی تکمیل خواهد شد. امروز نیز در استان قم در کارگاه حاضر شدیم و تصمیم‌گیری‌های خوبی در این خصوص انجام شد که با مشارکت بخش خصوصی و بانک عامل وزارت راه و شهرسازی این کار سرعت بگیرد. در برنامه است تا کنارگذر شهر قم تا پایان دولت تکمیل و تحویل مردم استان شود.مجوز احداث فرودگاه قم صادر شد

وزیر راه و شهرسازی از دیگر اهداف سفر خود به استان قم را تصمیم گیری در خصوص فرودگاه قم عنوان کرد و گفت: احداث فرودگاه قم، درخواست مردم و تاکید رییس‌جمهور بود که در اینباره در شورای اداری قم تصمیم لازم برای اجرای پروژه گرفته شد. هم اینک مجوز احداث فرودگاه قم صادر شده و در جلسه شورای اداری استان تصمیم لازم در خصوص زمین، نحوه بارگذاری، تامین مالی و شیوه احداث گرفته می‌شود.

میزان تسهیلات مسکن روستایی افزایش می‌یابد

بذرپاش از تشکیل شورای مسکن استان در کنار شورای اداری خبر داد و افزود: در شورای اداری در خصوص میزان وام بانک‌ها تصمیم‌گیری خواهد شد و این مهم در دستور کار قرار دارد. تسهیلات مسکن روستایی و افزایش آن از جمله دستور کارهایی است که در شورای عالی مسکن نیز برای آن تاکید شده است. هم اکنون تسهیلات مسکن روستایی 200 میلیون تومان است و همه تلاش خود را خواهیم کرد تا این رقم را در هماهنگی با بانک‌ها افزایش دهیم. در شورای پول و اعتبار و دولت مصوب می کنیم تا سهم وام روستایی افزایش یابد.

زمین مورد نیاز برای ساخت مسکن در قم تامین می‌شود

وزیر راه و شهرسازی در خصوص تامین زمین برای اجرای پروژه‌های مسکن نیز عنوان کرد: از ابتدای سال، 560 هکتار زمین در مجاورت پردیسان قم به شهر قم الحاق شده که از فروردین ماه عملیات اجرایی آن آغاز شده است، هم اینک 10 هزار واحد در قم در حال احداث است که پیشرفت خوبی نیز داشته است. در تلاش هستیم تا هر فصلی بتوانیم اراضی و واحدهای مسکونی تکمیل شده را تحویل مردم بدهیم.

منبع خبر:
  • تسنیم
موضوع خبر :
  • نهضت ملی
  • قم
  • رییس بنیاد مسکن
  • غلامرضا صالحی
  • وزیرراه وشهرسازی
اشخاص :
  • رییس بنیاد مسکن
  • وزیر راه و شهرسازی
حوزه متولی :
  • معاونت مسکن و عمران شهری
  • حوزه ریاست
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد بذرپاش: 500 هزار قطعه زمین روستایی در ‌طرح نهضت ملی مسکن به ‌متقاضیان ‌تحویل می‌شود‌ چیست؟

سوال: