بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
یک روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

32 هزار قطعه زمین در اختیار روستائیان قرار می‌گیرد

تاریخ ارسال : 1402/06/05

32 هزار قطعه زمین در اختیار روستائیان قرار می‌گیرد

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی گفت: طی یک سال اخیر توانستیم ۳۲ هزار قطعه زمین را در روستاهای استان تملک کنیم که این زمین‌ها به مرور برای احداث طرح نهضت ملی مسکن روستایی در اختیار روستائیان قرار می‌گیرد.

سید رضا موسوی نیا، شنبه چهارم شهریورماه در حاشیه عملیات اجرایی آسفالت معابر روستایی شهرستان خلیل‌آباد که با حضور خدایی معاون عمرانی استاندار خراسان رضوی برگزار شد، در گفت و گو با ایسنا از بهره‌برداری ۶۰ هزار مترمربع از آسفالت معابر روستایی خلیل‌آباد خبر داد.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال آسفالت ۱۵ روستای شهرستان به مساحت ۶۰ هزار مترمربع با همکاری دهیاری‌ها و مشارکت مردم انجام شده است، عنوان کرد: توانستیم با پیگیری‌های صورت گرفته قیر رایگان را برای آسفالت معابر روستایی اختصاص دهیم.

وی با اشاره به اینکه زیرسازی و جدول‌گذاری روستاها با مشارکت دهیاری و مردم و آسفالت نیز توسط بنیاد مسکن اجرا شده است، خاطرنشان کرد: پارسال ۴۰ هزار مترمربع و امسال ۶۰ هزار مترمربع از معابر روستایی شهرستان خلیل‌آباد آسفالت شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان رضوی با اعلام اینکه امسال و پارسال دو برابر سال‌های قبل آسفالت معابر روستایی در شهرستان انجام شده است، آسفالت این حجم از معابر روستایی را کار بسیار سختی دانست و افزود: هرچند قیر سال ۱۴۰۲ هنوز توزیع نشده است ولی امیدواریم برای آبادانی روستاها بیشتر از سال قبل اختصاص یابد.

وی با بیان اینکه قطعاً در کنار آبادانی روستا اشتغال هم ایجاد می‌شود، ادامه داد: با اجرای طرح ۱۱۱۳ که از پارسال شروع و امسال به اتمام رسید توانستیم ۳۲ هزار قطعه زمین را در روستاهای استان تملک کنیم و به صورت ۹۹ ساله برای احداث طرح نهضت ملی مسکن روستایی به مرور در اختیار مردم قرار دهیم.

موسوی عنوان کرد: این ۳۲ هزار قطعه زمین که روال تملک آن طی شده به مرور دارد در اختیار مردم قرار می‌گیرد و رسماً کار اجرایی شروع می‌شود.

در این مراسم همچنین بخشدار مرکزی خلیل‌آباد گفت: روستای نصرآباد مرکز دهستان حومه با ۷۰۰ خانوار و ۲۲۰۰ نفر جمعیت دارای دهیاری درجه ۶ است.

محمدرضا ابراهیمی با بیان اینکه امروز روکش آسفالت یکی از خیابان‌های روستای نصرآباد به متراژ ۸۲۰۰ مترمربع از محل قیر آزاد اجرا می‌شود، اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۳۰ هزار مترمربع از معابر روستاهای بخش مرکزی شهرستان آسفالت و ۱۹ هزار مترمربع تایل فرش شده است.

وی عنوان کرد: مجموعاً در سطح شهرستان ۴۰ هزار مترمربع از معابر روستایی با اعتبار ۷ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات دهیاری‌ها اسفالت شده است. برای این میزان آسفالت ۴۹۴ تن قیر رایگان به ارزش ۵ میلیارد تومان اختصاص یافته است.

شهرستان خلیل‌آباد شامل دو بخش مرکزی و ششطراز است و ۲۷ روستا دارد که دو سوم جمعیت این شهرستان شامل ۳۲ هزار نفر در نواحی روستایی سکونت دارند.

خلیل‌آباد در فاصله ۲۴۲ کیلومتری جنوب مشهد قرار دارد.

منبع خبر:
  • خبرگزاری ایسنا
موضوع خبر :
  • نهضت ملی
حوزه متولی :
  • معاونت مسکن و عمران شهری
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد 32 هزار قطعه زمین در اختیار روستائیان قرار می‌گیرد چیست؟

سوال: