بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید

تزریق 440 میلیارد ریال تسهیلات به پروژه ساخت مسکن کریمان اردستان

تاریخ ارسال : 1402/06/04

تزریق 440 میلیارد ریال تسهیلات به پروژه ساخت مسکن کریمان اردستان

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردستان گفت: با توجه به اینکه پروژه کریمان 220 واحد است مبلغی حدود440 میلیارد ریال به پروژه تزریق خواهد شد.

محمدعلی نریمانی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران، اظهار داشت: عمده فعالیت‌های بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روستاها و شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت است که عمدتا فعالیتمان تامین مسکن نیازمندان است.

نریمانی گفت: طبق فرمان تاریخی حضرت امام شاکله کار بنیاد مسکن تامین مسکن بنیاد محرومین است و با آن فاصله نگرفته‌ایم و در همان مسیر ریل‌گذاری شده است و شاید با سرعت کمتری حرکت می‌کند که امید است سرعت بیشتر شده و قشر نیازمند صاحب مسکن شوند.

وی افزود: انجمن خیرین مسکن‌ساز به عنوان یک ثمن و نهاد مردمی زیر نظر بنیاد مسکن فعالیت انجام می‌دهد و در کل استان که 28 شهرستان دارد کلا 13 شهرستان انجمن دارد که اردستان یکی از آن‌هاست و عملکرد آن هم نسبتا خوب بوده است.

نریمانی گفت: در حال حاضر 220 واحد مسکن کریمان را از ابتدای خرداد پیگیری آن انجام شده و با همکاری فرمانداری پروژه خیرسازان شروع کار آن انجام شده که پیشرفت نسبی داشته و کندی کار به دلیل نبود نیروی کار بوده است.

وی افزود: با توجه به اینکه در پروژه از نیروهای اتباع مجاز و غیر مجاز نمی‌توانند استفاده کنند کار با کندی پیش می‌رود و ما هم تابع قانون هستیم و پیگیری‌هایی انجام شده و از دست بنیاد خارج است و پیرو دستورالعمل های شورای تامین هستیم.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردستان گفت: موضوع تسهیلات پیگیری شد و تسهیلات با 200 میلیون تومان موافقت می‌شود که پیگیر واگذاری قرارداد زمین‌ها هستند و با توجه به اینکه 220 واحد است مبلغی حدود440 میلیارد ریال به پروژه تزریق خواهد شد و از طرفی هم متقاضی آورده‌های خود را می‌آورند.

وی با بیان اینکه 88 نفر تحت حمایت کمیته امداد هستند، ابراز داشت: به اندازه تعداد 88 نفر سنگ و ایزوگام تحویل پروژه می‌شود و خیران هم بالغ بر 20 میلیارد ریال کمک کرده‌اند و امید است به زودی شاهد واگذاری مسکن کریمان در اردستان باشیم.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردستان ابراز داشت: در زواره هم 180 واحد مسکن کریمان بود که در 90 پلاک دو طبقه به سفارش رهبر انقلاب اسلامی مبنی بر ساخت واحدهای مسکن به صورت ویلایی مقرر شد در زواره ساخته شود که با تعطیلی چندماه موضوع شروع شده و با همکاری شهرداری و شورا به جمعبندی رسید و کار َآغاز شده است و دنبال تخصیص تسهیلات آن هم هستیم و در کنار آن یک پروژه 24 واحدی در شهر مهاباد و 14 واحدی زواره که از مهاباد برای عقد قرارداد آن با مردم اقدام خواهد شد.

نریمانی بیان کرد: در سطح شهرستان اردستان و روستاها هم مسکن‌هایی هم هست که هنوز تکمیل نشده که درصدد هستیم با دریافت تسهیلات خیرانه به آن‌ها کمک کنیم و با توجه به پروژه خیرسازی از خیران درخواست می‌کنیم با واریز وجه به حساب 100 امام در ساخت مسکن محرومین کمک یار بنیاد مسکن باشند.

وی افزود: در مورد مسکن روستایی در کل شهرستان اردستان هم 59 روستای بالای 20 خانوار و سه شهر زیر25 هزار نفر دارد و 230 روستا هم که اگر دارای طرح هادی و مورد تایید باشد، تسهیلات 200 میلیون تومانی و نرخ پنج درصد و از پرداخت 18 ساله و مدت دو سال قابل پرداخت است.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اردستان با بیان اینکه تسهیلات روستایی معرفی‌نامه‌های آن انجام می‌شود، افزود: بیش از یک‌هزار تسهیلات در چهارسال اخیر پرداخت شده است و پروژه‌های انبوه سازی را در دستور کار قرار داده ایم که مسکن در روستای ونین که 40 واحد است رو به اتمام است و در روستای ظفرقند 70 واحد و یک 17 واحدی دیگر که در ادامه آن انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: ساخت مسکن کریمان در روستای امیران 70 واحد مصوبه بوده که 50 واحد آن قرارداد بسته شده است و پروژه انبوه‌سازی تجاری در موغار در حال انجام است و با دریافت مجوز از استان اینکار انجام می‌شود و افرادی که زمین برای ساخت گرفته و نساخته‌اند باید آن را تحویل دهند، زیرا نساختن آن موجب گران شدن زمین در روستا می‌شود و این اقدام انبوه‌سازی مسکن به جهت این است تا خام فروشی موجب گران شدن زمین نشود.

نریمانی در بیان جزئیات واگذاری تسهیلات 200 میلیون تومانی به متقاضیان افزود: تسهیلات 200 میلیون تومانی در سال جاری را 287 نفر معرفی به بانک داشته‌ایم که 176 نفر آن منجر به قرارداد شده است.

منبع خبر:
  • تسنیم
موضوع خبر :
  • خیرین مسکن ساز
  • اردستان
  • هیات دولت
  • نریمانی
اشخاص :
  • رییس بنیاد مسکن شهرستان
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
  • معاونت مسکن و عمران شهری
دسته بندی :
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد تزریق 440 میلیارد ریال تسهیلات به پروژه ساخت مسکن کریمان اردستان چیست؟

سوال: