بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
4 روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

448 میلیارد تومان طرح روستایی در خراسان جنوبی هفته دولت افتتاح می شود

تاریخ ارسال : 1402/06/04

448 میلیارد تومان طرح روستایی در خراسان جنوبی هفته دولت افتتاح می شود

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی گفت: همزمان با هفته دولت پروژه‌های 448 میلیارد تومان طرح روستایی اعم از مقاوم‌سازی مسکن و طرح هادی روستایی در سطح استان افتتاح می‌شود.

قاسم تنها، مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی اظهارداشت: همزمان با هفته دولت پروژه‌های ۴۴۸ میلیارد تومان طرح روستایی اعم از مقاوم‌سازی مسکن و طرح هادی روستایی در سطح استان افتتاح می‌شود.

وی گفت: در این هفته  ۱۱۳ طرح هادی روستایی با هزینه کرد ۱۲۸ میلیارد تومان و هزار و ۱۱۳ واحد مسکن مقاوم‌سازی شده با هزینه‌کرد ۳۲۰ میلیارد تومان به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه تهیه و بازنگری طرح‌ هادی در ۹۱۸ روستای استان انجام شده است، افزود: طرح هادی، شناسنامه روستا بوده که هر ۱۰ سال یکبار باید انجام شود.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خراسان جنوبی ادامه داد: از این تعداد، ۳۰۵ طرح بازنگری شد که ۱۴۱ طرح مربوط به هشت سال قبل از دولت و دو سال اخیر نیز ۱۳۹ طرح است.

تنها تصریح کرد: از ابتدای تأسیس بنیاد مسکن در سال ۵۸ طرح هادی در ۶۸۸ روستای استان اجرا شده که ۲۷۳ طرح هشت سال قبل از دولت فعلی و ۱۰۳ طرح با ۲۹۲ میلیارد تومان در دولت سیزدهم به سرانجام رسید.

مدیرکل بنیاد مسکن  انقلاب اسلامی خراسان جنوبی در ادامه عنوان کرد: اجرای تهیه طرح‌های گردشگری و بافت‌های روستایی ۶ طرح با اعتبار ۵۳۵ میلیون تومان در دولت سیزدهم انجام شد.

وی با اشاره به اختصاص قیر رایگان برای هزار و ۵۴ طرح روستایی در استان، یادآور شد: در هشت سال دولت قبل اختصاص قیر برای آسفالت ۵۵۹ روستا با اعتبار ۷۶ میلیارد تومان و در دو سال دولت سیزدهم ۴۹۵ روستا با اعتبار بیش از ۲۰۶ میلیارد تومان اجرا شد.

منبع خبر:
  • خبرگزاری فارس
موضوع خبر :
  • طرح هادی
  • مقاوم سازی
  • هفته دولت
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
حوزه متولی :
  • معاونت امور بازسازی و مسکن روستایی
  • معاونت توسعه و عمران روستایی
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد 448 میلیارد تومان طرح روستایی در خراسان جنوبی هفته دولت افتتاح می شود چیست؟

سوال: