بنیاد مسکن انقلاب اسلامی
سال مهار تورم و رشد تولید
یک روز
تا انتخابات
مجلس شورای اسلامی

تحویل زمین به 4420 متقاضی مسکن در استان همدان

تاریخ ارسال : 1402/06/04

تحویل زمین به 4420 متقاضی مسکن در استان همدان

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان همدان گفت: در هفته دولت 4420 واحد کلنگ زنی و به گروه‌های ساخت تحویل داده می‌شوند.

 مسعود رضایی چهارشنبه در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه اولین نهاد سازندگی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی راه اندازی شد، بنیاد مسکن بود، اظهار کرد: در استان همدان تعداد یک هزار و ۴۵ روستا وجود دارد.

وی با بیان اینکه ۹۳ درصد روستاهای استان یعنی ۸۵۵ روستای استان، مشمول اجرای طرح هادی شده است، گفت: تاکنون در ۵۳۵ روستای استان بازنگری شده است.

رضایی در ادامه، با اشاره به اینکه تعداد ۱۶۵ هزار و ۳۰۱ واحد مسکن روستایی در استان وجود دارد، اضافه کرد: ۱۰۸ هزار مسکن روستایی تاکنون در استان بهسازی شده است.

این مسئول خاطرنشان کرد: ۱۵۴ هزار و ۲۹۵ فقره سند مالکیت در این زمینه تاکنون صادر شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان همدان با بیان اینکه طی سال گذشته بالغ بر ۳۶۱ میلیارد تومان اعتبار برای تهیه و اجرای طرح هادی روستایی طی سال جاری مدنظر قرار گرفته شد، افزود: ۳۱۲ میلیارد تومان آن تاکنون تخصیص یافته است.

رضایی، میزان اعتبارات این حوزه از سفر ریاست جمهوری را برابر ۴۳۰ میلیارد تومان در قالب ۳۹۱ پروژه اعلام کرد و افزود: از این میزان، تاکنون ۳۸ میلیارد تومان تخصیص یافته است.

این مسئول با اشاره به اجرای طرح نهضت آسفالت نیز یادآوری کرد: از محل سهمیه قیر استان، ۲۴۲ پروژه آسفالتی تعریف شد که معادل ۱۵۷ کیلومتر طول مسیر است.

رضایی با اشاره به اینکه در شهرستانهای رزن و درگزین بیشتر از صد درصد مقاوم سازی مسکن روستایی را داریم، افزود: در برخی از شهرستانها مانند کبودراهنگ، فامنین و اسداباد پایین‌تر از میانگین کشوری هستیم و دلیل آن پایین بودن میزان تقاضای روستاییان است.

رضایی خاطرنشان کرد: در هفته دولت تعداد ۱۲۵ پروژه در قالب اجرای طرح هادی با ۱۴۶ میلیارد تومان اعتبار به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه در ایام هفته دولت ۴ هزار و ۱۰ واحد مسکن روستایی بهسازی و مقاوم سازی می‌شوند، اظهار کرد: سهمیه استان همدان در مجموع، ۱۴ هزار و ۱۰۰ مسکن روستایی است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب استان همدان در بخش دیگری از صحبت‌های خود، به وضعیت ساخت مسکن در قالب طرح مسکن ملی در مناطق شهری استان اشاره کرد و گفت: در شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر بنیاد مسکن به صورت مستقیم فعالیت دارد.

رضایی افزود: در این شهرها، ۴۷ هزار و ۹۱۲ نفر ثبت نام کردند که ۱۳ هزار و ۳۰۵ نفر آن تأیید نهایی شدند.

وی به پروژه‌های مسکن سازی در شهر همدان اشاره کرد و از درحال ساخت بودن پروژه ۱۱ هزار واحد شهرک پرواز (با ۵ درصد پیشرفت فیزیکی)، ۱۲۰ واحدی شهرک بهشتی (با ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی)، ۶۹۰ واحدی (با ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی) و… اشاره کرد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان همدان اظهار کرد: در هفته دولت ۴۴۲۰ واحد کلنگ زنی و به گروه‌های ساخت تحویل داده می‌شوند که در این راستا، ۶۰۰ واحد در قهاوند، ۲۲۰۰ واحد در رزن، ۱۰۰۰ واحد اسدآباد، ۲۰۰ واحد در ازندریان، جوکار و زنگنه و ۱۳۸ واحد از مساکن مهر فیروزان تعیین تکلیف و به متقاضیان داده می‌شود.

منبع خبر:
  • خبرگزاری صداوسیما
موضوع خبر :
  • مسکن شهری
  • نهضت ملی
اشخاص :
  • مدیرکل بنیاد مسکن استان
به این مطلب چه امتیازی می دهید؟ 1 2 3 4 5 (0)

نظر شما در مورد تحویل زمین به 4420 متقاضی مسکن در استان همدان چیست؟

سوال: